Tallinna Nädala regatt otsustab olümpiapaatide ja purjelaudade Eesti meistrid


Laser Radial klass märki võtmas. Foto autor: Riina Ramst

Reedest pühapäevani võistlevad Finni, Laser Standardi, Laser Radiali ja 470 olümpiaklasside, RS Feva ja 29er noorteklasside ning F18 katamaraanide purjetajad Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste otsustaval etapil – Tallinna Nädala regatil – Tallinna Vanasadamas, mis on pealtvaatajatele erandkorras avatud.

Purjelaudurid Techno 293, RS:X ja Formula klassides võistlevad Pirital.

Svertpaadid ja katamaraanid peavad maha laevastikusõitude seeria sihiga saada võimalikult hea positsioon pühapäeval Tallinna Vanasadamas toimuvates hõbe- ja kuldfinaalides või medalisõidus. Vanasadama kruiisikaide külje all lühirajal toimuvad põnevad ja vaatemängulised finaalsõidud on pealtvaatajatele kai pealt hästi jälgitavad ning nende kulgu kommenteerib kaldalt endine 470-purjetaja Brigita Sepp. Pühapäeval kell 13 algavaid finaalsõite saab jälgida ka otseülekandes, mida edastab Postimees Online.

Purjelauaklassid Techno 293, RS:X ja Formula võistlevad Pirital ning neile koosneb regatt vaid fliidisõitudest.

Kõigis klassides kokku on võistlustulle oodata ligi 150 sportlast. Eestlastele pakuvad regatil konkurentsi Soome, Läti ja Venemaa purjetajad. Teiste hulgas stardivad pea kõigi klasside liidrid Eesti meistrivõistluste sarja arvestuses: Laser Radialil Anna Pohlak (TJK), 29eril Juuso ja Henri Roihu (TJK), RS Feva klassis Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK). 470 klassis juhivad praegu Ilmar Rosme ja Enely Leipkalns (KJK), kuid pinevat konkurentsi on oodata viimasel etapil osalevatelt Marjaliisa ja Elise Umbilt (Maru). F18 katamaraanil panevad lõpliku jõuvahekorra paika edetabelit juhtivad Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (NYCS), kellel on võrdselt punkte teisel positsioonil oleva tiimiga Andres Laul – Ain Roosma (NYCS).

RS:X klassis juhib Rainer Kasekivi (TPLK), kuid sel nädalavahetusel on stardis ka Rio olümpiapileti lunastanud Ingrid Puusta (NYCS). Formula klassi parim Eesti võistleja on hetkeseisuga Erno Kaasik (TE). Techno 293 purjelaua alla 17 aastaste arvestuses on praegu meistrivõistluste sarja parim eestlane Gregor Schneider (TPLK), alla 15 aastaste seas Raul Mihkel Anton (NYCS).

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 10 ja finaalsõidud algusega kell 12:30. Võistlusseeria jooksul plaanitakse paadiklassidele pidada 9 fliidisõitu ja 2 finaalsõitu või 1 medalisõit, Techno 293 ja RS:X klassidele 9 fliidisõitu ning Formula klassile 15 fliidisõitu.

Võistlusformaat näeb ette ühiseid laevastikusõite kõigile sportlastele, millele järgnevad kas finaalsõidud või topeltpunktid andev medalisõit. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. 

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati avavad reedel kell 13:00 Vanasadamas võistluste nimisponsori Tallinna Sadama esindajana Vanasadama Jahisadama sadamakapten Kalle Kuus, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Rein Ilves, Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Triin Sepp ja regati direktor Toomas Soots.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.puri.ee/

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 17.september kell 12:53