Pirital startis purjetamise Eesti karikasarja lõpetav Tallinna Nädala regatt


Klass F18 stardis. Foto autor: Riina Ramst

Täna algas EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja viimaseks osavõistluseks olev Tallinna Nädala regatt, kus on võistlemas arvukalt klasse ning ühtekokku 146 sportlast. Klassides F18 ja Finn peetakse regatil maha ka Eesti meistrivõistlused.

Võistlus sai alguse üsna varieeruvates oludes – alates kiirusega 3 m/s puhunud tuulest kuni pagidega 8 m/s ulatunud tuuleni. Katamaraanidele ning purje- ja lohelaudadele sai peetud 3 sõitu, ülejäänud klassidele 2.

Laser Radial klassis haaras liidripositsiooni Tavo Annus Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Teisel kohal paikneb Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi) ja kolmas on Rimo Timm (Saaremaa Merispordi Selts).

Tavo Annus Foto autor: Riina Ramst
Tavo Annus
Foto autor: Riina Ramst

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) on alustanud võistlust kõige tugevamalt Laser Standard klassis, kannul Kaarel Kruusmägi (SMS) ning Kristian Raus (ROPK).

Karl-Martin Rammo Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo
Foto autor: Riina Ramst

Finnil hoiab kokkuvõttes esikohta Lauri Väinsalu (ROPK). Teine positsioon kuulub soomlasele Mikael Hyryläinenile, kolmas aga Jukka Partinenile, kes samuti Soomest. Eesti meistri tiitlitele võistlevad vaid Eesti purjetajad ning selles arvestuses on Väinsalu järel teine Juhan Idnurm (ESS Kalev Jahtklubi).

Lauri Väinsalu Foto autor: Riina Ramst
Lauri Väinsalu
Foto autor: Riina Ramst

Kahepaatidest oli RS Feval täna kõige parem minek Hugo Rasmus Vainol ja Uko Tiidemannil (ROPK). Neile järgnevad Daniel ja Jaagup Rüütel (SMS) teisel ning Karsten Holter ja Markus Kostabi (Pärnu Jahtklubi) kolmandal positsioonil.

29er klassis on liidriteks Juuso ja Henri Roihu (TJK) Ardi ja Paul Bogdanovi (TJK) ning Kristo Õunapi ja Kevin Grassi (SMS) ees.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

F18 katamaraanil troonivad esikohal soomlased Karri Heliö ja Kalle Bask. Teist asetust omavad hetkel Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi) ning kolmandad on Dan von Weymarn ja Anton Store Soomest. Eesti meistrivõistluste arvestuses järgnevad Kuuskile ja Soole Andres Laul ja Ain Roosma (SoloSailing/Sailacing Academy NYCS) ning Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (SoloSailing/SRA NYCS).

Purje- ja lohelauaklasside avapäeva järgsed esikolmikud:

Techno 293 U15
1. Rasmus Pertelson (Tallinna Purjelauakool)
2. Gregor Schneider (TPLK)
3. Oscar Naabel (TPLK)

Techno 293 U17
1. Roomet Riho Pung (TPLK)
2. Alfred Kalm (TPLK)
3. Aarto Pihlapuu (TPLK)

RS:X 8.5 m2
1. Marcus Pertelson (TPLK)
2. Rainer Kasekivi (TPLK)
3. Keit Järve (SoloSailing/SRA NYCS)

Formula
1. John Kaju (Saaremaa Surfiklubi)
2. Martin Ervin (Team Extreme)
3. Erno Kaasik (TE)

Formula Kite
1. Madis Kallas (Kite Team Estonia)
2. Ranno Rumm (KTE)
3. Silver Kattai (KTE)

Madis Kallas Foto autor: Riina Ramst
Madis Kallas
Foto autor: Riina Ramst

Laser Radialil võistleb 20, Laser Standardil 9 ja Finnil 6 purjetajat. RS Feval on võistlustules 32, 29eril 8 ja F-18-l 19 paatkonda. Techno 293 U15-l võistleb 3, Techno 293 U17-l 4, RS:X 8.5 m2-l 5, Formulal 9 ja Formula Kitel 4 surfarit.

Tallinna Nädala purjeregati näol on tegemist pikaajaliste ajalooliste traditsioonidega võistlusega. Regatt toimus mitmeid aastaid suure rahvusvahelise võistlusena juba Teise maailmasõja eelses Eesti Vabariigis. Nõukogude ajal oli suurimaks Tallinnas peetud iga-aastaseks regatiks Balti regatt. 1991. aastast alates on regatti peetud iga-aastaselt algul Tallinna 470 Regati nime all, hiljem alates 2005. aastast Tallinna Nädala regatina. Mitmetel aastatel on Tallinna Nädala regatt olnud suurim Tallinnas peetud regatt, kus osalenud ka arvukalt purjetajaid meie naaberriikidest.

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlussõidud kestavad pühapäevani.

Klassis Formula Kite on võimalik võistlust jälgida ka Internetis reaalajas, kuna võistlejatel on küljes GPS Live seadmed, mis saadavad süsteemile nende asukohapunkte. Lohesurfi võistlusele saab kaasa elada veebilehel http://sportrec.navirec.com/ui/#1a1j2js.

Tallinna Nädala regati kodulehekülg: http://www.puri.ee/

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peeti 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks oli 12.-14. septembril toimunud Pärnu Sügisregatt ning viimaseks on 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika infolehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 26.september kell 06:47