EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika finaaletapp sai võiduka lõpu

Lauri Väinsalu, Eesti meister Finn klassis. Foto autor: Riina Ramst

Täna lõppenud Tallinna Nädala regatt pani punkti EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikale ning selgitas välja Finn ja F18 klasside Eesti meistrid.

Kolmest planeeritud võistluspäevast õnnestus sõidud läbi viia kahel, kuna laupäeval puhus purjetamiseks veidi liiga vali tuul. Reedel jagus tuult kuni 8 m/s, täna aga veidi enamgi, ca 10 m/s. Kokku peeti katamaraanidele, Formula purjelaudadele ja Formula Kite lohelaudadele 8, Techno 293 ja RS:X purjelaudadele 6 ning ülejäänud klassidele 5 võistlussõitu.

Finn klassis võitis regati Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool). Teiseks tuli Harles Liiv (ESS Kalev Jahtklubi) ning kolmandaks soomlane Mikael Hyryläinen. Eesti meistrivõistluste kulla sai Väinsalu, hõbeda Liiv ning pronksile seilas end Juhan Idnurm (KJK). Karikasarja parim on tänavu samuti Väinsalu Liivi ja Deniss Karpaki (Karpak Sailing Team) ees.

Soomlased Karri Heliö ja Kalle Bask saavutasid Tallinna Nädala esikoha F18 katamaraanil. Teise lõpptulemuse vääriliselt purjetasid Andres Laul ja Ain Roosma (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) ning kolmanda koha said Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi). Eesti meistriteks on Laul ja Roosma, järgnemas Kuusk ja Soo ning Johannes Ahun ja Erki Laur (SoloSailing/SRA NYCS). Eesti Karika kokkuvõttes on parim paatkond Laul ja Roosma, teiseks tulid Kuusk ja Soo ning kolmandaks Heliö ja Bask.

Andres Laul ja Ain Roosma, Eesti meistrid F18 klassis Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma, Eesti meistrid F18 klassis
Foto autor: Riina Ramst

Laser Standard klassis oli parim Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) ja Mihkel Väli (ROPK) ees. Sama on ka klassi karikasarja lõppseis.

Laser Radialil tuli esikohale Anna Pohlak (TJK), teiseks Tavo Annus (ROPK) ning kolmandaks Anne-Mari Luik (ROPK). Eesti Karika kõrgeima koha teenis välja Luik, kannul Pohlak ja Rimo Timm (SMS).

Formula purjelaual oli Tallinna Nädalal edukaim John Kaju (Saaremaa Surfiklubi). Teise koha autasu sai Martin Ervin (Team Extreme). Kolmandaks tuli Erno Kaasik (TE). Sarja kokkuvõttes on esikolmik sama.

Formula Kite klassis oli regati parim lohelaudur Madis Kallas (Kite Team Estonia). Teise koha omanik on Ranno Rumm (KTE) ning kolmas Silver Kattai (KTE). Eesti Karika võitis Kallas, järgnemas leedukas Viktoras Seputa ja Rumm.

Noorte purjelauaklassis Techno 293 oli alla 15 aastaste seas kõige tublim Rasmus Pertelson (Tallinna Purjelauakool). Oscar Naabel (TPLK) sai teise ning Gregor Schneider (TPLK) kolmanda lõppresultaadi. Karikasarja lõplik esikolmik kujunes samaks.

Alla 17 aastaste Techno 293 klassis saavutas regati võidu Roomet Riho Pung (TPLK), järgnemas Alfred Kalm (TPLK) teisel ja Aarto Pihlapuu (TPLK) kolmandal kohal. Eesti Karika võitis Kalm. Teise koha surfas välja Pihlapuu. Kolmandana lõpetas sarja Pung.

RS:X 8.5 m2 klassi esikohaomanik on Rainer Kasekivi (TPLK). Poodiumi teisele astmele tõusis Marcus Pertelson (TPLK) ning kolmanda tulemusega lõpetas Betti Vainküla (TPLK/TE). Karikasarja edukaim on Kasekivi Keit Järve (SoloSailing/SRA NYCS) ja Pertelsoni ees.

Kristo Õunap ja Kevin Grass (SMS) on Tallinna Nädala võitjad 29eril. Teise koha said Ardi ja Paul Bogdanov (TJK) ning kolmanda Hardi Anton ja Olle Saar (TJK). Eesti Karika parimad on aga Juuso ja Henri Roihu (TJK), järgnemas Õunap ja Grass ning Bogdanovid.

RS Feva klassis said esimese koha autasud Madis ja Martin Mik (TJK). Teiseks tulid Hugo Rasmus Vaino ja Uko Tiidemann (ROPK) ning kolmandaks Markus Lilienthal ja Daniel Tõevälja (ROPK). Karikasarja võitsid Mikud, kannul Erik Iida ja Aleksander Mustasaar (ROPK) ning Mari-Ann Raud ja Johanna Poksi (TJK).

Laser Radialil võistles Tallinna Nädala regatil 20, Laser Standardil 9 ja Finnil 5 purjetajat. RS Feval oli võistlustules 16, 29eril 8 ja F-18-l 19 paatkonda. Techno 293 U15-l võistles 3, Techno 293 U17-l 4, RS:X 8.5 m2-l 5, Formulal 9 ja Formula Kitel 4 surfarit.

Tallinna Nädala purjeregati näol on tegemist pikaajaliste ajalooliste traditsioonidega võistlusega. Regatt toimus mitmeid aastaid suure rahvusvahelise võistlusena juba Teise maailmasõja eelses Eesti Vabariigis. Nõukogude ajal oli suurimaks Tallinnas peetud iga-aastaseks regatiks Balti regatt. 1991. aastast alates on regatti peetud iga-aastaselt algul Tallinna 470 Regati nime all, hiljem alates 2005. aastast Tallinna Nädala regatina. Mitmetel aastatel on Tallinna Nädala regatt olnud suurim Tallinnas peetud regatt, kus osalenud ka arvukalt purjetajaid meie naaberriikidest.

Tallinna Nädala regati korraldas Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosnes kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peeti 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks oli 12.-14. septembril toimunud Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidnud Tallinna Nädala regatt.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 28.september kell 06:10