Eile lõppenud jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel Argo Vooremaa kaheksas


Argo Vooremaa. Foto autor: Ott Kallas

Eile lõppesid Poolas Wielimie järvel jääpurjetamise maailmameistrivõistlused DN klassis. Parim eestlane oli Argo Vooremaa, kes saavutas kaheksanda koha. Vaiko Vooremaa lõpptulemuseks jäi 17. koht, Kevin Grassil 35. ning Marek Lentsiusel 42. koht. Kokku oli võistlejaid 158 ning 17 riigist.

“Jää oli ilus, tuult oli võistluspäevadel 5-9 m/s. Kuna järv on aga suhteliselt väike, siis tuuleolud olid keerulised – tuul keerutas palju ja muutis purjetamise üsna pingeliseks ning keeruliseks,” kommenteeris võistlusmeeleolusid kohapealt Eesti Jääpurjetamise Liidu juht Alari Akermann.

Juba eelmisel nädalavahetusel Poola kirdeosas asuval Niegocini järvel algama pidanud 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistlused DN klassi jääpurjetamises kolisid selle nädala esmaspäeval 400 km esialgsest asukohast eemale, kohta, kus ilmastikuolud ja jäätingimused lubasid turvaliselt võistelda. Esialgu pidid aga võistlused üldse Eestis toimuma. Ka siit liiguti Kesk-Euroopa suunas just ilmaolude tõttu. Seega on selleaastaste tiitlivõistluste korraldamine olnud üllatusi täis. 

Eesti Jääpurjetamise Liit sai 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistluste korraldusõiguse enam kui kaks aastat tagasi, aastal 2016, mil Rahvusvaheline DN Jääpurjetamise Liit otsustas võistluste läbiviimise au anda eestlastele. Nii on ka Poolas toimuvate võistluste peavõistlusjuhiks korduvalt rahvusvahelistel tiitlivõistlustel nii osaleja kui korraldajana üles astunud eestlane Jüri Šaraškin.

Eestit esindavad 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel Karl-Robert Trink, Eigo Helimets, Toivo Aardemaa, Mihkel Kosk, Marek Lentsius, Hardi Laurits, Vaiko Vooremaa, Valdo Pärtel, Jürgen Kukk, Kevin Grass, Rasmus Maalinn, Argo Vooremaa, Melvin Aasav, Meelis Kosk ja Kaur Oskar Volt.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Sportland, Matek ja LTT.

Võistlustulemused: http://bit.ly/2CMYEzU

Eesti Jääpurjetamise Liidu koduleht: http://www.esticesailing.ee/

Eesti jääpurjetajate tulemused läbi aegade: http://www.puri.ee/ajalugu/jaapurjetamise-ajalugu/

Avaldatud: 28.veebruar kell 03:33