Võistlejate nimetamise kriteeriumid:
MM – 10 hulka pääsenud
EM – 5 hulka pääsenud

  • 1888 esimene ametlik informatsioon jääpurjetamisest Eestis
  • 1902 insener E. Landesen konstrueerib Haapsalus esimese võistlemiseks mõeldud jääpurjeka
  • 1926 Erik von Holst ja Etienne Gahlnbäck võtavad osa esimesest rahvusvahelisest jääpurjetamisvõistlusest Riias 20m2 vabaklassis, kus saavutavad esikoha
  • 1928 esimene rahvusvaheline jääpurjetamise võistlus Tallinnas
  • 1928 luuakse Euroopa Jääpurjetamise Komisjon, mis järgmisel aastal nimetatakse Euroopa Jääpurjetamise Liiduks
  • 1931 Erik von Holst konstrueerib 15m2 monotüüp jääpurjeka
  • 1931 Erik von Holst võidab esimese eestlasena 20m2 vabaklassis rahvusvahelise võistluse Riias
  • 1932 Monotüüp-XV nimetatakse rahvusvahelise klassi jääpurjekaks
  • 1933 EM, Monotüüp-XV: Etienne Gahlnbäck ja Aleksander Tšutšelov 1. koht; 15m2 vabaklass: Erik von Holst 2. koht; 20m2 vabaklass: William von Wiren ja Aleksander Tšutšelov 1. koht
  • 1934 EM, Monotüüp-XV: Etienne Gahlnbäck 2. koht; 15m2 vabaklass: Erik von Holst 1. koht; 20m2 vabaklass: William Wiren 1. koht; 10m2 vabaklass Ernst Kusmanov 1. koht, Nikolai Tšutšelov 2. koht
  • 1935 EM, Monotüüp-XV: Etienne Gahlnbäck ja Aleksander Tšutšelov 1. koht; 15m2 vabaklass: Erik von Holst 2. koht; 10m2 vabaklass Jörn Scheel 1. koht, Ernst Kusmanov 2. koht
  • 1936 EM, Monotüüp-XV: Etienne Gahlnbäck 1. koht, Ernst Kusmanov 2. koht, William Wiren 3. koht; 15m2 vabaklass Erik von Holst 1. koht; 20m2 vabaklass William Wiren 1. koht; 10m2 vabaklass Jörn Scheel 1. koht
  • 1937 EM, Monotüüp-XV: Etienne Gahlnbäck 1. koht, Ernst Kusmanov 2. koht; 15m2 vabaklass Erik von Holst 1. koht; 10m2 vabaklass V. Vassiljev 1. koht; 12m2 klass Ernst Kusmanov 1. koht
  • 1938 Tallinna 12. rahvusvaheline jääpurjespordi nädal (Euroopa MV)
  • 1938 EM, Monotüüp-XV: Etienne Gahlnbäck 1. koht; 15m2 vabaklass Erik von Holst 1. koht; 10m2 vabaklass V. Vassiljev 1. koht, F. Berger 2. koht; 10m2 klass Hans Schulmann 1. koht
  • 1971 EM, DN: Endel Vooremaa 1. koht, Helmut Leppik 3. koht, Ain Vilde 4. koht
  • 1973 MM, DN: Ain Vilde 1. koht, Helmut Leppik 2. koht, Endel Vooremaa 6. koht
  • 1973 EM, DN: Endel Vooremaa 1. koht, Helmut Leppik 2. koht, Vello Jürjo 3. koht
  • 1974 MM, DN: Endel Vooremaa 2. koht, Vello Kuusk 3. koht, Ain Vilde 4. koht, Vello Jürjo 6. koht
  • 1975 MM, DN: Ain Vilde 4. koht, Endel Vooremaa 5. koht, Künno Kalk 8. koht, Vello Kuusk 10. koht
  • 1977 EM, DN: Endel Vooremaa 2. koht, Künno Kalk 5. koht
  • 1978 MM, DN: Endel Vooremaa 2. koht, Vello Kuusk 3. koht, Helmut Leppik 5. koht
  • 1979 MM, DN: Endel Vooremaa 2. koht, Vello Kuusk 3. koht, Jüri Šaraškin 4. koht, Helmut Leppik 5. koht, Mati Kuulmann 6. koht, Künno Kalk 9. koht, Vaiko Vooremaa 10. koht
  • 1979 EM, DN: Jüri Šaraškin 3. koht, Mati Kuulmann 4. koht
  • 1980 MM, DN: Mati Kuulmann 1. koht, Ain Vilde 2. koht, Künno Kalk 3. koht, Endel Vooremaa 4. koht, Vaiko Vooremaa 5. koht, Vello Kuusk 7. koht
  • 1980 EM, DN: Mati Kuulmann 2. koht, Ain Vilde 3. koht
  • 1981 MM, DN: Mati Kuulmann 5. koht, Vaiko Vooremaa 6. koht, Künno Kalk 7. koht
  • 1981 EM, DN: Mati Kuulmann 2. koht, Ain Vilde 4. koht, Künno Kalk 5. koht
  • 1982 MM, DN: Vaiko Vooremaa 3. koht, Künno Kalk 8. koht, Mati Kuulmann 10. koht
  • 1982 EM, DN: Mati Kuulmann 1. koht
  • 1983 MM, DN: Vaiko Vooremaa 1. koht, Tiit Haagma 4. koht
  • 1984 MM, DN: Tiit Haagma 1. koht, Vaiko Vooremaa 2. koht, Mati Kuulmann 3. koht
  • 1984 EM, DN: Tiit Haagma 2. koht, Vaiko Vooremaa 5. koht
  • 1988 MM, DN: Rene Kuulmann 9. koht
  • 1989 MM, DN: Mati Kuulmann 6. koht, Ain Vilde 10. koht
  • 1989 EM, DN: Mati Kuulmann 5. koht
  • 1990 MM, DN: Vaiko Vooremaa 2. koht, Rene Kuulmann 3. koht, Tarmo Tuisk 4. koht, Mati Kuulmann 5. koht, A.Link 8. koht
  • 1990 EM, DN: Mati Kuulmann 3. koht, Tarmo Tuisk 5. koht
  • 1991 MM, DN: Mati Kuulmann 6. koht, Rene Kuulmann 9. koht
  • 1992 MM, DN: Rene Kuulmann 2. koht, Rein Veider 8. koht
  • 1993 EM, Monotüüp-XV: Sulev Küünarpuu 1. koht, Jevgeni Petšonkin 2. koht, Toivo Sahtel 5. koht
  • 1993 EM, DN: Rein Veider 2. koht, Mati Kuulmann 3. koht
  • 1994 EM, Monotüüp-XV: Ülo Nõu 1. koht, Sulev Küünarpuu 3. koht, Jevgeni Petšonkin 5. koht EM, DN: Vaiko Vooremaa 1. koht
  • 1995 EM, Monotüüp-XV: Toivo Sahtel 2. koht, Jevgeni Petšonkin 3. koht, Ülo Nõu ja Peeter Siniväli 4.-5. koht
  • 1995 EM, DN: Vaiko Vooremaa 1. koht
  • 1996 MM, DN: Aare Kööp 5. koht, Vaiko Vooremaa 6. koht
  • 1996 EM, Monotüüp-XV: Jevgeni Petšonkin 1. koht, Peeter Siniväli 2. koht, Toivo Sahtel 4. koht, Vello Jürjo 5. koht
  • 1996 EM, DN: Vaiko Vooremaa 3. koht
  • 1997 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Matti Roosma 1. koht, Peeter Siniväli – V.Vähi 3. koht, Agu Tomingas – Nikolai Korjatškin 5. koht
  • 1998 MM, DN: Vaiko Vooremaa 7. koht, Mati Hool 8. koht
  • 1998 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Matti Roosma 1. koht, Toivo Sahtel – Paavo Püvi 5. koht
  • 1998 EM, DN: Rene Kuulmann 4. koht
  • 1999 EM, DN: Mati Hool 5. koht
  • 1999 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Matti Roosma 3. koht, Jevgeni Petšonkin – Nikolai Korjatškin 5. koht
  • 1999 EM, DN juuniorid: Janno Hool 1. koht
  • 1999 EM, Optiliug: Marjaliisa Umb 1. koht, Elise Umb 5. koht
  • 2000 MM, purisuusatamine: Arthur Gross 6. koht, Juhan Gross 8. koht
  • 2000 MM, DN: Mati Hool 5. koht
  • 2000 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Matti Roosma 3. koht, Toivo Sahtel – Paavo Püvi 4. koht, Peeter Siniväli – Ergo Kosk 5. koht
  • 2000 EM, Ice-Optimist: Marjaliisa Umb 2. koht, Merili Randmaa 3. koht
  • 2001 MM, purisuusatamine: rajasõit – Kalev Allikveer 5. koht, maraton – Kalev Allikveer 5. koht
  • 2001 EM, DN: Rene Kuulmann 4. koht
  • 2001 EM, DN juuniorid: Janno Hool 4. koht, Mihkel Kosk 5. koht
  • 2001 EM, Ice-Optimist: Rando Randmaa 5. koht
  • 2002 MM, purisuusatamine: suusal – Kalev Allikveer 2. koht, Rein Raud 5. koht, Juhan Gross 8. koht
  • 2002 MM, DN: Agu Tomingas 10. koht
  • 2002 MM, DN juuniorid: Janno Hool 2. koht, Tõnu Kallast 10. koht
  • 2002 EM, Monotüüp-XV: Jevgeni Petšonkin – Nikolai Korjatškin 3. koht, Vello Jürjo – Matti Roosma 4. koht, Peeter Siniväli – Ergo Kosk 5. koht
  • 2002 EM, Ice-Optimist: Jaan Akermann 1. koht, Rando Randmaa 3. koht
  • 2003 EM, Monotüüp-XV: Jevgeni Petšonkin – Nikolai Korjatškin 3. koht, Ergo Kosk – George Bolsch 5. koht
  • 2003 juunioride EM, DN: Argo Vooremaa 1. koht, Merili Randmaa 3. koht
  • 2003 noorte EM, Ice-Optimist: Jaan Akermann 1. koht, Kiur Ojala 2. koht, Karl-Hannes Tagu 3. koht
  • 2004 MM, purisuusatamine: vabaklass – Kalev Allikvere 6. koht, kiirusvõistlus – Kalev Allikvere 10. koht
  • 2004 juunioride MM, DN: Argo Vooremaa 1. koht, Mihkel Kosk 5. koht, Merili Randmaa 6. koht, Rando Randmaa 10. koht
  • 2004 noorte MM, Ice-Optimist: Jaan Akemann 2. koht, Karl-Hannes Tagu 3. koht
  • 2004 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Matti Roosma 1. koht, Peeter Siniväli – Väino Jürjo 2. koht
  • 2005 EM, DN: Vaiko Vooremaa 2. koht
  • 2005 EM, Monotüüp-XV: Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 2. koht, Vello Jürjo – Matti Roosma 3. koht
  • 2005 noorte MM ja EM, Ice-Optimist: Terje Lepik 1. koht
  • 2006 MM, DN: Agu Tomingas 7. koht
  • 2006 MM, Monotüüp-XV: Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 2. koht, Vello Jürjo – Andres Laul 5. koht, Toivo Sahtel – Paavo Püvi 6. koht
  • 2006 juunioride MM ja EM, DN: Karl-Hannes Tagu 5. koht, Jaan Akermann 6. koht, Karl-Robert Trink 10. koht
  • 2006 noorte MM ja EM, Ice-Optimist: Ken Kaur 6. koht
  • 2007 noorte MM ja EM, Ice-Optimist: Terje Lepik 4. koht, Karen Lepik 6. koht
  • 2007 EM, DN: Vaiko Vooremaa 3. koht
  • 2007 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Andres Laul 2. koht, Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 3. koht
  • 2008 MM, Monotüüp-XV: Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 2. koht, Vello Jürjo – Andres Laul 4. koht, Toivo Sahtel – Paavo Püvi 9. koht
  • 2008 juunioride MM ja EM, DN: Jaan Akermann 1. koht, Rando Randmaa 4. koht, Karl-Hannes Tagu 6. koht
  • 2008 EM, DN: Vaiko Vooremaa 4. koht
  • 2008 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Andres Laul 2. koht, Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 4. koht
  • 2009 MM, Monotüüp-XV: Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 2. koht, Veljo Heinmets – Roland Pildre 4. koht, Vello Jürjo – Andres Laul 5. koht, Toivo Sahtel – Paavo Püvi 7. koht, Kaarel Trei – Ott Kolk 10. koht
  • 2009 EM, Monotüüp-XV: Toivo Sahtel – Paavo Püvi 3. koht, Veljo Heinmets – Roland Pildre 4. koht, Peeter Siniväli – Rein Leitmaa 5. koht
  • 2009 EM, DN: Vaiko Vooremaa 1. koht
  • 2009 juunioride MM, DN: Jaan Akermann 1. koht, Rando Randmaa 2. koht, Karl-Hannes Tagu 3. koht, Hardi Laurits 7. koht; Ice-Optimist: Johannes Puusepp 10. koht
  • 2010 MM, DN: Vaiko Vooremaa 5. koht
  • 2010 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Andres Laul 4. koht, Veljo Heinmets – Roland Pildre 5. koht
  • 2010 juunioride MM ja EM, DN: Rando Randmaa 1. koht, Karl-Hannes Tagu 2. koht; Ice-Optimist: Johanna Saareke 5. koht (tüdrukute arvestuses 3. koht), Johannes Puusepp 7. koht
  • 2011 juunioride MM ja EM, DN: Karl-Hannes Tagu 3. koht, Martin Aljaste 6. koht, Gert Skatškov 10. koht; Ice-Optimist: Johanna Saareke 9. koht (tüdrukute arvestuses 3. koht)
  • 2011 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Andres Laul 1. koht, Peeter Siniväli – Ivari Vokk 3. koht
  • 2012 juunioride MM ja EM, DN: Johannes Puusepp 4. koht, Martin Aljaste 6. koht
  • 2012 MM, DN: Karl-Hannes Tagu 2. koht, Vaiko Vooremaa 4. koht
  • 2012 EM, Monotüüp-XV: Veljo Heinmets – Roland Pildre 3. koht
  • 2013 juunioride MM ja EM, DN: Johanna Saareke 5. koht (tüdrukute arvestuses 2. koht), Johannes Puusepp 8. koht, Martin Aljaste 9. koht
  • 2013 EM, DN: Karl-Hannes Tagu 5. koht
  • 2013 EM, Monotüüp-XV: Vello Jürjo – Andres Laul 3. koht
  • 2014 noorte ja juunioride MM ja EM, DN: Kevin Grass 4. koht, Eigo Helimets 8. koht, Johanna Saareke tüdrukute 3. koht; Ice-Optimist: Rasmus Maalinn 1. koht, Dan Talv 2. koht, Keith Luur 3. koht, Karsten Holter 5. koht, Joosep Laus 6. koht
  • 2014 MM, DN: Vaiko Vooremaa 4. koht, Karl-Hannes Tagu 8. koht
  • 2014 EM, DN: Vaiko Vooremaa 2. koht, Mihkel Kosk 5. koht
  • 2014 MM, Monotüüp-XV: Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 5. koht, Juhan Kolk ja Andres Haavel 9. koht
  • 2014 talisurfi MM, kursisõit: Artur Gross 2. koht, Juhan Gross veteranide 2. koht, Kalev Allikveer veteranide 3. koht; lühiraja slaalom: Kalev Allikveer veteranide 1. koht ja grand masterite 3. koht, Valeri Filippov grand masterite 4. koht
  • 2015 noorte ja juunioride MM, DN: Kevin Grass 1. koht, Johannes Puusepp 2. koht, Rasmus Maalinn 4. koht, Rene Riim 6. koht, Karsten Holter 8. koht, Johanna Saareke tüdrukute 3. koht; Ice-Optimist: Keith Luur 1. koht, Melvin Aasav 2. koht, Sten-Markus Andresson 3. koht, Markus Kostabi 5. koht, Joosep Laus 6. koht, Kaur-Oskar Volt 9. koht
  • 2015 EM, DN: Jaan Akermann 5. koht
  • 2015 talisurfi MM, lühiraja slaalom: Kalev Allikveer 7. koht ja veteranide 1. koht; kursisõit: Kalev Allikveer 4. koht ja veteranide 2. koht
  • 2016 MM, DN: Vaiko Vooremaa 3. koht, Argo Vooremaa 8. koht
  • 2016 EM, Monotüüp-XV: Ott Kolk ja Juhan Kolk 1. koht, Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 5. koht
  • 2016 noorte ja juunioride MM, DN: Rasmus Maalinn 1. koht, Kevin Grass 2. koht, Johannes Puusepp 4. koht, Eigo Helimets 9. koht, Johanna Saareke tüdrukute 2. koht; Ice-Optimist: Daniel Rüütel 1. koht, Sten-Markus Andresson 3. koht, Keith Luur 4. koht, Georg Paomees 5. koht, Henri Paomees 7. koht, Markus Kostabi 8. koht, Karla Luhar 9. koht
  • 2016 talisurfi MM, purjelauakelkude slaalom: Annika Valkna naiste 2. koht, Valeri Filippov veteranide 3. koht; purjelauakelkude lühirajasõit: Artur Gross 6. koht, Rein Raud veteranide 2. koht; purjelaua GPS kiirussõit: Tõnis Salong 1. koht, Annika Valkna 2. koht; lohe GPS kiirussõit: Madis Kallas 3. koht
  • 2017 noorte ja juunioride MM, DN: Eigo Helimets 2. koht, Kevin Grass 3. koht, Keith Luur 4. koht, Rasmus Maalinn 6. koht; Ice-Optimist: Georg Paomees 1. koht, Daniel Rüütel 2. koht, Mark Paomees 5. koht, Karla Luhar 8. koht, Romi Safin tüdrukute 3. koht
  • 2017 juunioride EM, DN: Joosep Laus 2. koht, Keith Luur 3. koht, Rasmus Maalinn 5. koht
  • 2017 EM, Monotüüp-XV: Olev Oolup ja Andrus Padu 3. koht
  • 2017 talisurfi MM, slaalom: Boris Ljubtšenko 2. koht, Meelis Rang 3. koht ja masterite 2. koht, Tõnis Salong 4. koht ja masterite 3. koht; kelkude kursisõit: Valeri Filippov veteranide 2. koht, Juhan Gross veteranide 3. koht, Koit Teder veteranide 4. koht, Raul Mihkel Anton noorte 4. koht
  • 2018 noorte ja juunioride MM, DN: Rasmus Maalinn 1. koht, Joosep Laus 3. koht, Kevin Grass 4. koht, Melvin Aasav 6. koht; Ice-Optimist: Karl Ader 1. koht, Lisbeth Taggu 5. koht / tüdrukute 1. koht, Jorgen Kuivonen 8. koht, Romi Safin tüdrukute 5. koht, Angeliina Maria Isabel Õunap tüdrukute 6. koht
  • 2018 noorte ja juunioride EM, DN: Rasmus Maalinn 1. koht, Melvin Aasav 5. koht; Ice-Optimist: Jorgen Kuivonen 3. koht, Karl Ader 5. koht, Lisbeth Taggu tüdrukute 2. koht, Angeliina Maria Isabel Õunap tüdrukute 4. koht, Romi Safin tüdrukute 5. koht
  • 2018 EM, Monotüüp-XV: Olev Oolup ja Andrus Padu 3. koht, Ants Haavel ja Andres Laul 4. koht
  • 2018 MM, DN: Argo Vooremaa 8. koht
  • 2018 talisurfi MM, sailboard klassi slaalom: Boris Ljubtšenko 2. koht, Raul Mihkel Anton noorte 2. koht, Serafima Afanasieva noorte 4 koht ja naiste 1. koht, Tõnis Salong grand masterite 3. koht, Valeri Filippov veteranide 3. koht, Koit Teder veteranide 4. koht; sailboard klassi kursisõit: Serafima Afanasieva noorte 2. koht, Raivo Saarm grand masterite 3. koht, Valeri Filippov veteranide 3. koht
  • 2019 EM, DN: Mihkel Kosk 3. koht
  • 2019 noorte ja juunioride MM, DN: Rasmus Maalinn 1. koht, Daniel Rüütel 5. koht, Melvin Aasav 6. koht; Ice-Optimist: Andrias Sepp 1. koht, Lisbeth Taggu 2. koht ja tüdrukute 1. koht, Georg Paomees 4. koht, Pert Salundi 5. koht, Artur Ader 7. koht, Karel Ratnik 8. koht, Romi Safin tüdrukute 4. koht, Emma Mia Kaar tüdrukute 10. koht
  • 2019 noorte ja juunioride EM, DN: Rasmus Maalinn 3. koht, Daniel Rüütel 5. koht; Ice-Optimist: Andrias Sepp 1. koht, Georg Paomees 3. koht, Pert Salundi 5. koht, Lisbeth Taggu tüdrukute 3. koht, Romi Safin tüdrukute 5. koht
  • 2019 talisurfi MM, purjekelgu klassi lühiraja slaalom: Boris Ljubtšenko 1. koht, Raul Mihkel Anton üldarvestuse 4. koht ja noorte 1. koht; purjekelgu klassi kursisõit: Boris Ljubtšenko 1. koht, Raul Mihkel Anton noorte 2. koht; purjekelgu klassi kiirussõit: Boris Ljubtšenko ja Raul Mihkel Anton jagasid 2.-3. kohta
  • 2019 MM, DN: Rasmus Maalinn 7. koht
  • 2019 talisurfi EM, purjelauakelgu klassi slaalom: Boris Ljubtšenko 3. koht, Tõnis Salong grand masterite 3. koht, Betti Vainküla naiste 2. koht, Joonas Väär U17 1. koht ja U20 2. koht, Kaur Säärits U17 2. koht ja U20 3. koht, Jakob Heinrich Tuubel U17 4. koht ja U20 5. koht; purjelauakelgu klassi kursisõit: Tõnis Salong 5. koht ja grand masterite 2. koht, Meelis Rang grand masterite 5. koht, Joonas Väär U17 4. koht, Kaur Säärits U17 5. koht, Betti Vainküla naiste 5. koht; lohe: Martti Ainola grand masterite 1. koht; GPS kiirussõit: Boris Ljubtšenko 1. koht, Tõnis Salong 5. koht
  • 2019 EM, Monotüüp-XV: Ott Kolk ja Juhan Kolk 4. koht