World Sailingu aastakoosolekul kinnitati 2024 purjelaua olümpiaklassiks iFoil


iFoil Foto autor: Jesus Renedo / Sailing Energy / World Sailing

Bermudal toimunud Rahvusvahelise Purjetamisliidu World Sailing aastakoosolekul otsustas World Sailingu nõukogu varustuse komisjoni tehtud ettepaneku põhjal kinnitada 2024 Pariisi Olümpiamängude purjelaua distsipliini varustuseks iFoil.

Sellega on praeguseks kinnitatud 2024 olümpiaklassid järgmiselt:
meeste purjelaud – iFoil
naiste purjelaud – iFoil
meeste ühepaat – Laser
naiste ühepaat – Laser Radial
naiste kahepaat – 49erFX
meeste kahepaat – 49er
lohe segavõistkond – Formula Kite
kahepaadi segavõistkond – 470
kahene katamaraani segavõistkond – Nacra 17
kahene avamere segavõistkond – kvalifikatsioonivõistlusteks sobiliku varustuse kriteeriumid kinnitatakse hiljemalt 31. detsembriks 2020. Samaks ajaks kinnitatakse ka 2024 olümpiavarustuse lisakriteeriumid. 2024 Olümpiamängudel kasutatav varustus valitakse mitte hiljem kui 31. detsembril 2023.

Purjelaua distsipliini varustuse valiku tegemiseks viis World Sailingu varustuse ja võistluste komisjonide poolt nimetatud töögrupp käesoleval aastal Itaalias Garda järvel läbi varustuse testid. Viite erinevat varustust – RS:X, Glide, iFoil, Windfoil 1 ja Formula Foil – katsetasid erinevates tuuletingimustes 19 maailma tipptasemel purjelaudurit. Testidest saadud tagasiside ning erinevaid kriteeriume hõlmava põhjaliku hindamisprotsessi tulemusel soovitas töögrupp valida 2024 purjelaua olümpiavarustuseks iFoil.

iFoil on monotüüpne purjelaud, mille komponendid on suuremas osas samad nii meeste kui naiste versioonis, erinevus on taglastuse suuruses (meestel purje suurus 9 m2, naistel 8 m2). Varustus on sobilik meestele kaaluvahemikus 65-85 kg ja naistele kaaluvahemikus 55-70 kg. iFoil on kasutatav nii tiiva kui ka uimega variandis, tuule kiiruse vahemikus 6-35 sõlme (3-18 m/s).

Avaldatud: 06.november kell 03:26