World Sailing presidendiks valiti taanlane Kim Andersen


Hispaanias Barcelonas toimunud aastakongressil valiti üldkogusse täieõiguslike liikmetena kuuluvate rahvuslike purjetamisliitude poolt World Sailing uus juhatus, kuhu kuulub lisaks presidendile seitse asepresidenti.

World Sailing uueks presidendiks sai taanlane Kim Andersen ning asepresidentideks valiti Jan Dawson Uus-Meremaalt, Torben Grael Brasiiliast, Gary Jobson Ameerika Ühendriikidest, Quanhai Li Hiinast, W Scott Perry Uruguaist, Ana Sanchez Hispaaniast ja Nadine Stegenwalner Saksamaalt.

Lisaks presidendile ja asepresidentidele kuulub World Sailing juhatusse hääleõigusliku liikmena sportlaskomisjoni esimees ning mittehääleõiguslike liikmetena World Sailing aupresidendid, Tema Majesteet Norra Kuningas Harald V ja Tema Majesteet Kreeka Kuningas Constantine.

Uus juhatus on ametis järgmised neli aastat, 2020. aasta novembris toimuva World Sailing aastakongressini.

Lisaks ametnike valimisele otsustas üldkogu esitada 2016 Rio de Janeiro Olümpiamängudel esindatud olnud kümme purjetamise distsipliini Rahvuslikule Olümpiakomiteele ka Tokyo 2020 Olümpiamängude distsipliinidena kinnitamiseks. World Sailing nõukogu kaalub ka võimalust üheteistkümnenda distsipliini rakendamiseks.

Otsustati ka 2017. ja 2018. aasta World Sailing aastakongressi toimumise asukohad, milleks on vastavalt Puerto Vallarta Mehhikos ja Sarasota Ameerika Ühendriikides Florida osariigis.

Kokku üheksa päeva kestnud aastakongressi raames osales enam kui 1000 delegaati erinevatel foorumitel ja komisjonide töögruppides, et arutada erinevaid purjetamise teemasid ning jagada parimaid praktikaid spordiala edendamiseks.

Allikas: World Sailing

Avaldatud: 17.november kell 10:46