Volvo Trucks – 2015 avamerepurjetamise EM-i nimesponsor


Täna, 2. oktoobril allkirjastavad üks suurimaid raskeveokite tootjaid Volvo Trucks, keda esindab Volvo Estonia OÜ, ning 2015. aasta avamerepurjetamise ORC klassi Euroopa meistrivõistluste korraldajad – ESS Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi lepingu, mille alusel saab Volvo Trucks’ist võistluse nimesponsor. ORC klassi Euroopa meistrivõistlused toimuvad 10.-16. augustil 2015 Pärnus, kuhu on oodata pea 80 jahti nii Eestist kui ka välisriikidest.

ORC EM2105_logo

Ürituse korraldajad Pärnu ja ESS Kalevi Jahtklubist on seda sündmust kavandanud juba enam kui aasta ning regati kuupäevad on hoolikalt sobitatud nii kohaliku kui rahvusvahelise purjetamiskalendriga. Augustikuus Saksamaal Kielis toimunud ORC klassi maailmameistrivõistlustel, kust Kalev Jahtklubisse tõi B grupi võidu jahtlaev Forte, kinnitas kõne ja esitlusega Pärnu valmisolekut ja parimat sobivust ORC tiitlivõistluseks ca tuhande purjetaja ees Pärnu linnapea Toomas Kivimägi.

Lisaks Eesti avamerepurjetamise kõrgele tasemele ja konkurentsile soovivad Euroopa meistrivõistlusi korraldavad klubid siia saabuvatele purjetajatele näidata ka eestlaste võimekust ja oskust suurvõistlusi hästi läbi viia. Seetõttu on regatile püütud leida ka väärikat nimesponsorit. “Volvo näol on tegemist kontserniga, mille panus maailma mastaabis avamerepurjetamise tippsündmuse Volvo Ocean Race panustamisse ja toetamisse ei ole teadmata kindlasti ühelegi purjetamishuvilisele. Volvo Estonia OÜ toetus Pärnus toimuvatele avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistlustele teeb korraldajatele suurt rõõmu ning on kindlasti suureks tunnustuseks ja ka võimaluseks suursündmus veel paremini läbi viia, näitamaks seeläbi ka Volvo Trucks’i pühendumust purjetamise propageerimisel ja toetamisel,“ lausus ESS Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper.

volvo-ocean-race-special-edition

Volvo Estonia OÜ finantsjuhi Veiko Tarvise sõnul on koostöölepingu allakirjutamine just täna, mõni päev enne Volvo Ocean Race ’i algust, ka sümboolne ja hea võimalus tuua rohkem tähelepanu nii purjetamisele kui ka avamerepurjetamise tippsündmusele. „Tänavu Hispaanias Alicantes algav, sealt edasi 8 sadamat läbiv ja lõpuks järgmise aasta juunis Rootsi jõudev Volvo Ocean Race on Eestile nii lähedal, et augustis Pärnus toimuva ORC Euroopa MV ja Volvo Ocean Race’i vahel on võimalik luua suurepärane sünergia, et ka Eesti kui mereriigi rahvast rohkem merele lähemale tuua nii nüüd kui ka tulevikus,“ kommenteeris Tarvis.

2015. aasta ORC Euroopa meistrivõistlused Pärnus toimuvad 10.-16. augustini ning korraldajateks on Pärnu Jahtklubi ja ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Sündmust toetavad Pärnu Linn, A. Le Coq ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

ORC EM 2015 kodulehekülg http://www.orceuropeans2015.com/ 
ORC EM 2015 lehekülg Facebookis 
https://www.facebook.com/orceuropeans2015

Volvo Trucks Estonia kodulehekülg http://www.volvotrucks.ee
Volvo Trucks Estonia Facebookis https://www.facebook.com/VolvoTrucksEstonia

Koostöölepingu allakirjutamine toimub 2. oktoobril kell 17 Pärnu Jahtklubis, Lootsi 6. Allkirjastamisel osalevad Volvo Estonia OÜ finantsjuht Veiko Tarvis, ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilves, Pärnu Jahtklubi kommodoor Jüri Sõber ja Pärnu linnapea Toomas Kivimägi.

Avaldatud: 02.oktoober kell 08:49