Volvo Ocean Race’i Hong Kong – Auckland etapi võit kuulub Team AkzoNobelile


Team AkzoNobel. Foto autor: Jesus Renedo/Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race purjetamisvõistluse kuuenda etapi kiireim oli Hollandi Team AkzoNobel võistkond. Hong Kongi ja Aucklandi vahelised 6344 miili läbisid nad 20 päeva, 9 tunni, 17 minuti ja 26 sekundiga.

Võit tuli tiimile eepiliseks kujunenud finišieelse 24 tunni järel, kui Uus-Meremaa kirderanniku lähistel valitsenud kõrgrõhuhari vähendas liidrite edumaad ning võimaldas jälitajatel oluliselt vähendada seni ületamatuna tundunud vahet.

Team AkzoNobeli ja Hong Kongi esindava Team Sun Hung Kai/Scallywagi jaoks oli viimase nädala kestel kogutud puhver rivaalide ees siiski napilt piisav ning lubas neil mööda rannikujoont Waitemata sadamas asunud finišisse purjetades pidada omavahel maha tõelise matšvõistluse. Pidevalt teineteisest kuuldekaugusel püsinud konkurendid finišeerusid lõpuks vaid kaheminutilise ajavahega.

“Pidasime maha 6500-miilise matšvõistluse, mis tundub lausa ebareaalsena. Ma ei ole oma elus varem ühtegi sarnast võistlust läbi teinud. Püsisime pidevalt teineteise vaateväljas. Minu suur respekt Scallywagi võistkonna suhtes – nad ei lõpetanud hetkekski võitlemist ning meie ei lõpetanud hetkekski oma positsiooni kaitsmist. Olen oma tiimi üle väga uhke, kuna me ei vääratanud kordagi,” sõnas Team AkzoNobeli skipper Simeon Tienpont.

Team AkzoNobelile oli see võistluse esimene etapivõit, mis andis neile edetabelisse 8 punkti. Kuue etapi kokkuvõttes on nad hetkeseisuga siiski alles neljandal positsioonil.

Hong Kong – Aucklandi etapi teisena lõpetanud SHK/Scallywag on kokkuvõttes kolmas ning Aucklandis kolmandana finišeerinud hispaanlaste MAPFRE edetabeli liider. Kokku teisel kohal on Hiina Dongfeng Race Team.

Võistluse seitsmes etapp stardib 18. märtsil ning selle käigus purjetatakse Aucklandist Brasiiliasse Itajaisse.

Volvo Ocean Race on purjetamise märgiline võidusõit ümber maailma ja professionaalsete meeskondade ülim proovikivi. Võidusõit sai alguse 1973. aastal Whitbread Round the World Race nime all ning senise 12 sõidu jooksul on osavõtjaid kogunenud üle 2000 purjetaja. 2017-2018 võidusõit algas Alicantes, Hispaanias 22. oktoobril ja lõppeb Haagis, Hollandis 2018. aasta juunis. Võistlusdistants koosneb üheteistkümnest etapist kokku üle 45000 meremiiliga (üle 83000 kilomeetri), mis viivad purjetajad 12 suurlinna kuuel kontinendil. Volvo Ocean Race peetakse üheks mentaalselt ja füüsiliselt raskeimaks võistluseks maailmas.

Üldjärjestus ja punktitabel kuue etapi järel:
1. MAPFRE – 39 punkti
2. Dongfeng Race Team – 34 punkti
3. Sun Hung Kai/Scallywag – 26 punkti
4. Team AkzoNobel – 23 punkti
5. Vestas 11th Hour Racing – 23 punkti
6. Team Brunel – 20 punkti
7. Turn the Tide on Plastic – 12 punkti

Volvo Ocean Race kodulehekülg: http://www.volvooceanrace.com/en/home.html

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta-aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Avaldatud: 01.märts kell 11:38