Vennad Roihud jäid olümpiapääsmest kolme riigi kaugusele


Juuso ja Henri Roihu. Foto: Maria Veessaar

Täna lõppes Lanzarote International Regatta, mis oli olümpiaklassi 49er viimane Tokyo olümpia kvalifikatsioonivõistlus Euroopa riikidele. Euroopa ainsale saadaval olnud olümpiakohale kvalifitseerus Iirimaa ning Eesti paatkond Juuso Roihu – Henri Roihu jäi Belgia ja Itaalia järel kolmandana olümpiakohast ilma.

Juuso ja Henri Roihu regati videokokkuvõte 

Juuso Roihu kokkuvõte regatist: „regatt koosnes kolmest kvalifikatsiooni- ja kolmest finaalsõitude päevast. Vorm oli meil hea ja olime kevadel saanud trenni teha nii nagu plaanisime. Esimesel kvalifikatsioonipäeval oli meil üks protestiolukord kus inglased meid protestisid piiripealse olukorra eest ja meid diskvalifitseeriti selles sõidus. Selle tulemusena me kuldlaevastikku olümpiakonkurentsi ei pääsenud vaid pidime jätkama hõbelaevastikus. Hõbelaevastikus tegime head sõitu ja võistluse teise poolega võib igati rahule jääda. Olümpiakohtadele käis meil võitlus põhiliselt Iiri, Belgia ja Itaalia paatkondadega ning soovime õnne Iirimaa paatkonnale kellel õnnestus regatt väga hästi ja kes sai siit olümpiakoha.”

Henri Roihu ütles, et „meil on viimastel võistlustel olnud tavaks võidelda 25. koha piirimail ja nii nagu eelmise aasta Euroopa meistrivõistlustel nii ka siin jäime ühe punktiga kuldlaevastiku ukse taha. Hõbelaevastikus suutsime konkurente kindlalt edestada”.

Treener Maria Veessaare kommentaar: „oleme viis aastat treeninud poistega 49er klassis ja areng on toimunud igal aastal nii kiires tempos kui on olnud võimalik meie oludes. Selle talve ettevalmistus läks nii nagu me lootsime, saime konkurentidega treenida ja võistelda Vilamouras. Siia oli tulnud 7 tugevat Euroopa riiki kes veel ei olnud saanud olümpiapääset. Mõned neist olid meist siiski tugevamad ja oleksime pidanud jõudma esikolmikusse et siit olümpiakoht saada. See ei olnud meile siin veel jõukohane.”

Euroopa viimase olümpiakoha võitles siit regatilt endale välja iiri paatkond Robert Dickson – Sean Waddilove.

Võistluse kodulehekülg

Avaldatud: 26.märts kell 09:08