Vendade Roihude lõpptulemuseks kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel 59. koht. Kuldmedal läks Uus-Meremaale


2019 aasta 49er klassi Euroopa meistrid Peter Burling ja Blair Duke FOTO: @Lloyd Images

Lõppesid terve käesoleva nädala Inglismaal Weymouthis peetud Volvo Euroopa meistrivõistlused kahepaatidele. 49er klassis pälvisid kuldmedali uusmeremaalased Peter Burling ja Blair Duke. Eestit võistlusel esindanud Juuso ja Henri Roihu lõpetasid üldarvestuses 59. kohal.

“Viimane võistluste päev algas sarnaselt eilsele pikalt kaldal ootamisega. Kui eile saime päeva lõpuks kaheks sõiduks ka merele, siis täna nii hästi ei läinud. 49er klassi hõbegrupis ei õnnestunud kahjuks tuulepuuduse tõttu mitte ühtki sõitu teha,” kommenteeris  Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide treener Maria Veessaar.

Hõbegrupis võistelnud Juuso ja Henri Roihu lõpetasid 2019. aasta Euroopa meistrivõistlused kokkuvõttes 59. kohal. Kokku sõideti 49er klassis nädal kestnud regatil 19. sõitu.

Treener Maria Veessaar: “Kokkuvõtteks võib öelda, et see oli meie parim tiitlivõistlus. Leidsime üles kohad, millega peame veel tööd tegema, et järgmist sammu astuda. Oleme selle nädala tulemuste ja protsessiga rahul ning liigume positiivselt edasi.”

49er klassi kuldgrupi purjetajail õnnestus täna üks sõit pidada ning kogu võistluse jooksul toimunud kahekümne sõidu kokkuvõttes kuulub esikoht Uus-Meremaa paatkonnale Peter Burlingile ja Blair Duke’ile. Teise koha said britid Dylan Fletcher ja Sturat Bithell. Euroopa meistrivõistluste pronksmedali võitlesid välja tänase ainsa sõiduga esikolmikusse tõusnud Suurbritannia paatkond James Peters ja Fynn Sterrit.

Volvo Euroopa meistrivõistlused 2019 kahepaatidele Weymouthis, Suurbritannias toimusid 13.-19. maini. Esmaspäevast neljapäevani toimusid kvalifikatsioonisõidud, reedest pühapäeva hommikupoolikuni finaalsõidud ning pühapäeval kell 15.00 pidi toimuma medalisõit, mis tuulepuuduse tõttu ei toimunud. Eestit esindasid EMil Eesti Purjetamisakadeemiasse kuuluvad Juuso ja Henri Roihu paadiklassis 49er. Eesti tiimiga oli kaasas Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide klassi treener Maria Veessaar.

Võistluse koduleht

Avaldatud: 19.mai kell 08:19