Vanasadama Jahisadamas tervitatakse 11. mail Soome ümbermaailmapurjetajaid


Kolmapäeval, 11. mail, kell 18.00 saabuvad Vanasadama Jahisadamasse Soome ümbermaailmapurjetajad Esa ja Hilkka Kalervo. Jahiga „Marisol“ asusid nad 2014. aasta suve lõpus Helsingist Kariibi mere poole teele ja Tallinn on kolmapäeval nende ümbermaailmareisi viimane peatuspaik enne koju naasmist.

Ümbermaailmapurjetajaid võtab Vanasadama Jahisadamas pidulikult vastu Tallinna Sadama puhkpilliorkester ja Vanasadama Jahisadama kapten Kalle Kuus. Algusega kell 19.00 toimub Vanasadama Jahisadama jahtklubi ruumides ümbermaailmapurjetaja Esa Kalervo’ga kõikidele huvilistele vestlusring, kus Esa näitab ümbermaailmareisi fotosid ning jagab kogemust.

Esa ja Hilkka Kalervo purjetasid ümber maailma kahemastilise jahiga „Marisol“,  mis on 42 jalga pikk. „Marisol“ on valmistatud rootslaste kõige kuulsama purjejahtida brändi Hallberg-Rassy poolt. Terve reisi vältel oli jahil 5-6 meeskonnaliiget, kes erinevates peatuspunktides vahetusid.

Esa Kalervo on üks Soome kuulsamaid purjetamisõpetajaid, kellel on purjetamiskogemust üle 60 aasta. Ta on ka purjetamisreise pakkuva ettevõtte Baltic Cruising looja.

Ürituse event Facebookis: https://www.facebook.com/events/241047182920457/

Avaldatud: 11.mai kell 09:00