Väinsalu on Miami MK etapil 5. ja Rammo 29. kohal


Lauri Väinsalu Foto autor: Ott Kallas

USA-s Miamis toimuval purjetamise maailmakarikaetapil on Lauri Väinsalu Finn klassis avapäeva järel 5. ja Karl-Martin Rammo Laser Standardil 29. kohal.

Võistluspäev pakkus sportlastele üsna tüüpilist Miami ilma: päikesepaiste, õhutemperatuur 28°C ning vaikne ja muutlik, kiirusega 2-4 m/s puhunud kagutuul.

Finn klassis võistlev Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) alustas regatti tublide 3. ja 4. finišitulemusega ning on kahe sõidu kokkuvõttes 5. kohal.

Läks kenasti – tegin kaks head starti, mis võimaldasid mul edasi rahulikult oma sõitu sõita. Meil on siin võistlemas väga tugev laevastik ning seega võin oma tänase sooritusega igati rahul olla. Ootan juba põnevusega järgmisi võistlussõite“ sõnas Väinsalu kordaläinud päeva kokku võttes.

Esikoha on Finn klassis hõivanud austraallane Oliver Tweddell.

Laseri Standard klassis algas Karl-Martin Rammole (ROPK/Tallinna Jahtklubi) võistlus 19. ja 10. resultaadiga ning ta on hetkel kokkuvõttes 29. positsioonil.

Laseril juhib austraallane Tom Burton.

MK etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://mocr.ussailing.org/

ISAF Maailma Karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. 25. jaanuarist 1. veebruarini vältavale Miami osavõistlusele järgneb 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal peetav võistlus. Sari lõppeb Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Avaldatud: 28.jaanuar kell 10:13