Tugev tuul lükkas Saaremaa Merispordi Seltsi regati võistlussõitude alguse edasi


Purjetajad Saaremaa Merispordi Seltsi regati avamisel. Foto autor: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi Saaremaa Merispordi Seltsi regati esimesel päeval valitsesid Roomassaares väga tugeva tuule tingimused, mis koostoimes madalavõitu temperatuurinäiduga ei lubanud 165 noorpurjetajat ja purjelaudurit täna veel starti saata.

Kell 13 avasid regati Roomassaare sadamas pidulikult Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker, Saaremaa Merispordi Seltsi asekommodoor Margus Hiet ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. Seejärel tuli aga pagidega kuni 17 m/s ulatunud tuules tõmmata üles võistlussõitude algust edasi lükkav lipp ning sportlased, treenerid ja võistlusametnikud pidid leidma mitmeteks tundideks maapealset tegevust. Kella 17 paiku oli selge, et avapäeva liiga karmides oludes merele siiski ei minda ning võistlussõitudega alustatakse homme.

Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker. Foto autor: Riina Ramst
Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker.
Foto autor: Riina Ramst

Laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Klassidele Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X koosneb võistlusformaat reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal kalda lähistel lühirajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Finaalsõite kommenteerivad kaldal Alver Kivi ja olümpiapurjetaja Anna Pohlak ning neile on võimalik kell 13:50 kuni 17:15 reaalajas kaasa elada nii Roomassaare sadamas kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel:http://purjetamine.postimees.ee/4132299/noorpurjetajad-ja-purjelaudurid-alustavad-eesti-mv-sarja-saaremaa-merispordi-seltsi-regatil.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosneb võistlusformaat kolme päeva jooksul peetavast fliidisõitude seeriast.

Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. Foto autor: Riina Ramst
Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.
Foto autor: Riina Ramst

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Saarte Liinid AS-i ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Strand.

Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Margus Hiet. Foto autor: Riina Ramst
Saaremaa Merispordi Seltsi asekommodoor Margus Hiet.
Foto autor: Riina Ramst
Avaldatud: 02.juuni kell 04:16