Tublid purjetajad panustavad treeneritena järelkasvu arengusse


Pildil Liina Kolk RS Aero EMV Itaalias, pilt: Fraglia Vela Malcesine

26.10 toimus purjetamise eriala treenerikutse eksam. 

Treenerikutse andja on Eesti Olümpiakomitee. Eksami edukaks sooritamiseks on vaja vastata 40-le küsimusele, millest pooled on erialaga seotud ja ülejäänud küsimused on spordi üldainetel põhinevad. Eksam loetakse edukas kui õigete vastuste osakaal on vähemalt 80%. 

Eksami sooritasid edukalt neli treenerit:

  1. Margus Saarele  jahtklubist Dago omistati nooremtreeneri kutse. Margus on noorte treenerina Hiiumaal tegutsenud juba 4 aastat. Marguse juhendamisel õpib purjetamist igal suvel 20-30 last ja noort erinevates paadiklassides. 
  2. Reti Safin Kalev jahtklubist on purjetajana juba ammu laiemalt tuttav. Treeneri tööd on Reti harjutanud juba mõnda aega, seda just algajate purjetajatega. Alates 26.10 on Retil ka nooremtreeneri ehk EKR 4 taseme kutsetunnistus taskus. 
  3. Johanna Triinu Kažjava, kes sooritas edukalt abitreeneri kutseeksami (EKR 3), on tubli kahepaadil purjetaja ja osalenud tüdrukute meeskonnas Eesti Match Race liidu korraldatud purjetamisliiga võistlustel. Johanna koduklubi on Tallinna Jahtklubi kus ta abitreenerina noori purjetajaid juhendab. 
  4. Uku Kuusk Purjespordikooli treener Liina Kolk sooritas edukalt purjetamistreeneri kutseeksami ja sai EKR 5 taseme treener tunnistuse. Liina on edukas purjetaja kes näiteks 2019 aasta hooajal esindas Eestit RS Aero Euroopa Meistrivõistlustel Itaalias, Garda järvel ja tõi koju Euroopa kolmanda koha.

Hea meel on näha, et ise tublid purjetajad panustavad oma oskuste ja teadmistega järelkasvu arengusse.

Soovime tublidele treeneritele edu, õnne ja kordaminekuid uueks hooajaks!

Avaldatud: 31.oktoober kell 03:02