Trofeo Princesa Sofia regatt algas keerulistes ilmaoludes


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst

Eile Hispaanias Palma de Mallorca’l alanud Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatt tähistab tänavuse EUROSAF Meistrite karikasarja algust.

Võistlus sai avastardid trikitavates ilmastikuoludes, mis panid korralikult proovile nii sportlased kui võistluse korraldajad. Terve päeva jooksul puhus väga muutlik ning keerutav tuul. Osades klassides õnnestus päeva jooksul ära pidada kaks võistlussõitu, teistes tuli aga piirduda ühega.

Laser Standard klassis alustas Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) võistlust kenasti, purjetades päeva ainsas sõidus üle finišiliini neljandana ning on hetkel kokkuvõttes jagamas 10.-12. kohta teistes kvalifikatsioonigruppides seilanud hiinlase Huichao Chen’i ja venelase Sergey Komissaroviga.

Üldjoontes oli täna üks kummalisemaid päevi, mille ma merel olen veetnud. 8 tunni jooksul saime kirja ühe sõidu, sest tuul keerutas 250 kraadi ja jäi kiiruselt vahemikku 0-13 m/s. Igal juhul oli sellest ainsast sõidust saadud 4. koht väga soliidne algus minu Euroopa hooajale,“ võttis Rammo päeva kokku.

Kaarel Kruusmägi (SMS) sai avasõidus 31. tulemuse ning jagab 91.-93. kohta. Martin Aruja (ROPK) aga jagab 46. sõiduresultaadiga 136.-138. kohta. Liidriteks on Laseril võrdsete punktidega austraallane Tom Burton, Suurbritannia purjetaja Lorenzo Brando Chiavarini ning rootslane Jesper Stalheim.

Finnil algas Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) sõitude seeria 25. ja 22. kohaga ning ta on kokkuvõttes 19. positsioonil. Avapäeval 43. ja 34. tulemuse saanud Deniss Karpak (KST) hoiab 43. asetust. Juhib prantslane Jonathan Lobert.

Naiste RS:X purjelaual eile sõidu 12ndana lõpetanud Ingrid Puusta (NYCS) on hetkel jagamas 23.-24. kohta prantslanna Jeanne Dantes’iga. Parimad sõidud tegid iisraellanna Maayan Davidovich ja poolatar Zofia Noceti-Klepacka.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Maru) said naiste 470 klassis kirja 7. ja 19. koha ning on praegu kokkuvõttes 21. positsioonil. Esikohta hoiavad Jo Aleh ja Polly Powrie Uus-Meremaalt.

Laser Radial klassis tegi Anna Pohlak (TJK) avapäeval 44. ja 28. koha väärilised sõidud ja jätkab regatti 75. positsioonilt. Juhtimas on Tatiana Drozdovskaya Valgevenest.

Meeste RS:X klassis sõidu 33ndana lõpetanud Marcus Pertelson (TPLK) on jagamas 40.-41. asetust. Kõige paremini alustasid britt Samuel Oliver Sills ja prantslane Julien Bontemps.

Trofeo S.A.R. Princesa Sofia kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peetakse 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgneb 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimuv Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peetakse 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is.Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 31.märts kell 09:38