Tristen Erik Kivi on Formula purjelaua noorte maailmameister


Tristen Erik Kivi, 2015 noorte MM kuldmedalist Foto autor: Carlos Almeida

Tristen Erik Kivi ja Karl-Erik Saarm saavutasid Formula purjelaua noorte alla 20aastaste Maailmameistrivõistlustel kaksikvõidu.

27.apr. – 2.mai toimusid Portugalis purjelaua Formula klassi noorte Maailmameistrivõistlused. Eestlastest osalesid Tristen Erik Kivi (Saaremaa Surfiklubi), Karl-Erik Saarm (Team Extreme) ja Artur Kaiküll (Team Extreme).

Võistlustingimused olid väga mõnusad, vesi lõunamaiselt soe ja tuuletugevus formula klassile täpselt paras, keskmiselt 6-10 m/s. Ainult viimasel päeval oli tuult pisut alla normi, mistõttu sõite rohkem ei tehtud.

Meie noored alustasid kohe jõuliselt. Esimeste sõitudega hõivati parimad kohad – Tristen Erik juhtpositsioonil, Karl-Erik teine ja Artur neljandal kohal. Noortel on muidugi mitmeaastane MM-i kogemus, ning täpselt teada kuidas väiksemgi kobistamine hiljem võib valusalt kätte maksta. Võistlus oli alanud ülihästi.

Järgnevad päevad olid täis närvilisust, keerulisi otsuseid varustuse valikul, väiksemaid kokkupõrkeid, proteste ja ka pisut tuule ootamist. Nelja päeva jooksul peeti kokku 11 sõitu. Kokkuvõttes näitas kõige paremat kiirust ja teravust Tristen Erik Kivi. Tema kontole kogunes 7 sõiduvõitu, mis tähendas 2015 noorte Maailmameistri tiitlit. Karl-Erik Saarm’i eelmise aasta tiitlivõidu kõrvale tuli seekord hõbemedal. Kolmandaks tuli Martin Hovda Norrast. Artur Kaiküll lõpptulemuseks oli 10.koht.

Kui Eesti purjelaua formulistide suhteliselt kõrge tase oli maailmas ammu teada, siis 2014 ja 2015 noorte MM tiitlid näitavad ka meie järelkasvu tugevust.

2015 MM tulemused.

Võistluse kodulehekülg ja pildid. Fotode autor Carlos Almeida.

Võistluse video.

Team Extreme facebook grupp.

Karl-Erik Saarm blogi.

allikas: Eesti Purjelaualiit

 

Karl-Erik Saarm, 2015 noorte MM hõbemedal
Karl-Erik Saarm, 2015 noorte MM hõbemedal

 

Artur Kaiküll, 2015 noorte MM 10.koht
Artur Kaiküll, 2015 noorte MM 10.koht

 

Avaldatud: 03.mai kell 08:46