Tristan Šaraskin ja Romi Safin võistlesid Nacra 15 MM-il


Romi Safin ja Tristan Šaraškin Foto: Kalevi Jahtklubi Purjespordikool

 

Prantsusmaal Marseille’s peetud noorte katamaraaniklassi Nacra 15 maailmameistrivõistlustel olid 17 riiki esindanud 80 võistkonna seas stardis ka Eesti noorpurjetajad Tristan Šaraškin ja Romi Safin.

Viie võistluspäeva kestel peeti kokku 11 sõitu. Võisteldi kahes grupis ning Šaraškin ja Safin seilasid kvalifikatsioonisõitude tulemusel finaalsõitudes hõbelaevastikus. MM-i lõpptulemusena kuulub meie võistkonnale 76. koht.

“Oleme selles paadiklassis harjutanud vaid kolm ja pool kuud. Positiivselt poolelt saime kahel viimasel päeval väga hästi starditud. Esimeses märgis olime enamjaolt esimese 15 paadi seas ja korra õnnestus isegi kolmandana märki võtta. Suurimaks komistuskiviks on aga allatuules sõit – suurtel kiirustel paneb paremus end maksma. Nüüd on selge, kuskohast king pigistab ja mida harjutama peab. Ka võistlejate vanusevahe on märkimisväärne. Kõige noorem osavõtja oli 8-aastane ja vanim 22. Suurim osavõtjate arv oli U19 arvestuses. U16 arvestuses, kuhu meie mahtusime, oli vaid 12 paatkonda. Oli ka N15 klass, kuhu kuulusid U19-st vanemad. Tulevik ei tundu omavanuste seas sugugi lootusetu. Peab vaid kõvasti tahtma ja palju harjutama,” võttis võistluse kokku treener Uku Kuusk.

Foto: Kalevi Jahtklubi Purjespordikool
Foto: Kalevi Jahtklubi Purjespordikool

 

Avaldatud: 28.oktoober kell 09:50