Tragöödia ookeanipurjetamise tippvõistlusel: kokkupõrge lõppes surmaga


Leg 01, Alicante to Lisbon, . Photo by Ainhoa Sanchez/Volvo Ocean Race. 23 October, 2017.

Maailma mainekaimal ookeanipurjetamise võistlusel Volvo Ocean Race toimus traagiline õnnetus: üks võistlusjahtidest põrkas kokku kalalaevaga ja selle pardal olnud kalur hukkus.

Võistluse korraldajad teatasid oma kodulehel, et jaht Vestas 11th Hour Racing põrkas kohaliku aja järgi ööl vastu laupäeva Hong Kongi territoriaalvete lähedal kokku kalalaevaga. Neljanda etapi finišini oli jahil sel hetkel jäänud kõigest 30 meremiili.

Jahi pardal ei saanud keegi vigastada, kuid kalalaeva kohta saadeti kohe välja Mayday-signaal. Vestas 11th Hour võttis ühendust ka Hong Kongi merepäästeüksusega ja alustas ise päästetöid. Piirkonnas asunud alus korjas merest üles üheksa kalalaeva meeskonnaliiget, kümnes viidi helikopteriga haiglasse, kuid tema elu ei suudetud kahjuks päästa.

Etapi kokkuvõttes teisel kohal olnud Vestas 11th Hour oli sunnitud pardasse tekkinud augu tõttu selle osavõistluse katkestama ja langes seitsmendaks. Volvo Ocean Race’i etappide kokkuvõtvaid saateid näeb Eestis Kanal 12 ja Postimees.ee vahendusel.

allikas: sport.postimees.ee

Avaldatud: 20.jaanuar kell 02:08