Tõsises rahvusvahelises konkurentsis selgusid Eesti meistrid jääpurjetamises! GALERII


27.-29.01 toimusid Saaremaal Orissaares, Eesti Meistrivõistlused jääpurjetamises.

Kõige rohkem sõite said kirja kõige väiksemad, ehk Ice-Optimistid, DN arvestuses toimus 14 sõitu ja Monotype-XV tegid 12 starti. Nädalavahetusel jahtisid 65 Eesti, Läti, Soome, Poola ja Ungari  purjetajat Saaremaal Orissaare külje all neljas arvestuses Eesti lahtiste meistrivõistluste medaleid
“Regatt läks täiega korda, jää oli lumevaba ja tuult jagus kõigiks päevadeks,” rääkis Eesti jääpurjetamise liidu president Alari Akermann, kelle sõnutsi said EMiks valmistuvad eestlased hea võimaluse võrrelda oma võimeid nelja riigi ässadega.
DN-klassis pani mitmekordne maailmameister Michal Burczynski Poolast kaheksa sõiduvõidu ja nelja teise kohaga oma paremuse veenva ülekaaluga maksma.
“Oli kolm väga head jääpurjetamise päeva, saime korraldada suurepärasel jääl ja korraliku tuulega 15 sõitu,” iseloomustas viie riigi sportlaste medaliheitlusi Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb, kelle sõnutsi teeb rõõmu, et kõige nooremate poiste ja tüdrukute seltskonnaga on liitunud Haapsalu jahtklubi kasvandikud.
Eesti jääpurjetajate hooaeg jätkub eeloleval nädalavahetusel Pärnumaa lahtiste meistrivõistlustega, mis korraldatakse tõenäoliselt kas Saaremaal või mõnel suuremal järvel.
“Jääpurjetajad on sellega juba harjunud, et teade võistluspaiga kohta ilmub alaliidu kodulehele alles viimasel minutil,” selgitas Akermann, lisades, et Pärnu lahel saaks purjetada alles pärast külmalainet. 
2023 aasta esikolmikud paadiklasside kaupa:
Ice-Optimist
1. Emma Mia Kaar (Pärnu Jahtklubi)
2. Laura Marii Taggu (Pärnu Jahtklubi)
3. Aron Poolma (Pärnu Jahtklubi)
DN Juunior
1. Jorgen Kuivonen (Jahtklubi Dago)
2. Karl Ader: Saaremaa (Merispordi Selts)
3. Georg Paomees (Saaremaa Merispordi Selts)
DN
1. Michal Burczynski (Poolast)
2. Argo Vooremaa (Haapsalu Jahtklubi)
3. Mihkel Kosk (Pärnu Jahtklubi)
Monotype-XV
1. Indrek Aavik / Siim Valgre (Saaremaa Merispordi Selts/ Haapsalu Jahtklubi)
2. Juhan Kolk/ Niklas Janssom  (Saaremaa Merispordi Selts)
3. Joosep Laus / Peeter Kaju (Saaremaa Merispordi Selts)

Kõik võistluse tulemused on leitavad Eesti Jääpurjetamise liidu kodulehelt

2023. aasta Eesti meistrivõistlused jääpurjetamise alal on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Fotod: Madis Ausman, Airi Raamat

 

 

 

 

Avaldatud: 31.jaanuar kell 02:05