Tõnu Tõniste kandideerib EOK presidendiks


Tõnu Tõniste Foto autor: Diana Unt

Tõnu Tõniste kandideerib 15. aprillil toimuvatel Eesti Olümpiakomitee presidendi valimistel.
Oma kandideerimisteates sõnab Tõnu Tõniste:

“Eesti spordi mitmekülgne edendamine on minu missioon ning EOK presidendina saan sellele täielikult pühenduda. Tegu on kaalutletud otsusega, mis on ajendatud motivatsioonist taastada dopinguskandaalides haavata saanud Eesti spordi maine ning toetusest, mida spordiinimestelt tajun. Hindan seda usaldust kõrgelt ning suhtun oma otsusesse kandideerida tõsiselt.

Eesti Olümpiakomitee president peab nägema Eesti spordi juhtimisel tervikpilti. Selleks on mul kogemusi EOK asepresidendi ametist, kokkupuude alaliitude tegevusega ning lisaks isiklik tippsportlase karjäär, harrastusspordiga tegelemine ning vanema roll oma sportivatele lastele. Olen seega spordist läbi imbunud ja seda kõige paremas mõttes.

Meie spordi käekäik ja areng puudutavad mind sügavalt. On tehtud palju head tööd, kuid näen valdkondi, kus saan edasiarenguks rakendada sihikindlat ja koordineeritud lähenemist. Peamised valdkonnad Eesti spordis, mis vajavad sisulist tööd ja mille arendamisele presidendina pühendun:

  • EOK peab toetama võimekaid noorsportlasi tulemusteni jõudmisel. Kõige olulisemaks pean edasi arendada noorte OM ettevalmistustoetuste süsteemi ja senisest tugevamalt toetada ka treenereid.
  • Eesti tippsportlaste jõudmiseks maailmatasemele ja heade tulemuste saavutamiseks tuleb jätkata Team Estonia edasiarendamist. Kõige vajalikuma edasiarenguna näen tugiteenuste ja spordimeditsiini osakaalu olulist suurendamist. Lisaks tuleks liikuda ettevalmistuse baastoetuselt rohkem kulupõhisele toetamisele.
  • EOK peab hea seisma selle eest, et ausa spordi põhimõtted oleksid meie spordikultuuri üheks alustalaks. Eesti spordi maine taastamiseks tuleb tõhustada võitlust dopingu kasutamise vastu, see peab olema kõigi ühine missioon – EOK, alaliitude, treenerite ja sportlaste.
  • Sport tuleb noortele lähemale tuua, et juba varases eas neid liikumisharrastusse  haarata. Et iga laps ja noor leiaks endale huvitava ja võimetele vastava spordiala, tuleb kehalise kasvatuse tundides tutvustada erinevaid alasid. Liigipääsetavuse suurendamiseks pakkuda alg- ja põhikoolide õpilastele erinevate organiseeritud treeningtundide korraldamist pärast tundide lõppu koolis või lähedal asuvas spordibaasis/-hoones.

Eesti Olümpiakomiteel on juhtiv ja vastutav roll Eesti spordi edendamisel ja esindamisel, see on ka minu eesmärk. Tajun EOK presidendi ametiga kaasnevat vastutust, kuid soovin oma pikaajalisi ja mitmekülgseid kogemusi rakendada Eesti spordi edasiseks arenguks.

Erialane profiil

Enam kui 25 aastat ärijuhtimise kogemust. 1992. aastal panime partneritega aluse hulgimüügiettevõttele AS LTT, millest on välja kasvanud enam kui 120 töötajaga ettevõtete kontsern.

Enam kui 20-aastase spordijuhtimiskogemuse raames olen presidendi või juhatuse liikmena tegutsenud EOK-s, Eesti Judoliidus, Kalevi Jahtklubis, Ühenduses Sport Kõigile, Spordiseltsis Kalev, Eesti Melges24 Klassiliidus, Eesti Sportlaste Ühenduses ja Eesti 470 Klassiliidus.

1988. aastal saavutasin olümpiamängudel purjetamises 2. koha ja 1992. aastal 3. koha, 1992. aastal pälvisin Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali.”

Avaldatud: 15.jaanuar kell 12:11