Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter osalesid 49erFX juunioride EM-il


Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter. Foto autor: Joao Costa Ferreria - Osga_photo

49erFX klassi juunioride Euroopa meistrivõistlused toimusid Portugalis Vilamouras. Eestit esindasid regatil Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter .

Neljast võistluspäevast toimusid sõidud vaid kahel päeval, kuna ülejäänud päevadel oli tuul liiga tugev. Kokku sai kirja 7 võistlussõitu.

Esimest aastat 49erFX klassis treenivatele Jasper Rufus Rytövaarale ja Tobias Reiterile oli juunioride EM esimene rahvusvaheline tiitlivõistlus selles paadiklassis. Regati lõpptulemuseks on võistkonnale 15. koht.

“See oli meie esimene regatt 49erFX klassis. Stardiliinil oli piisavalt paate, et meie tehnilised nõrkused välja tuleksid. Olud olid väga nõudlikud. Arenesime ning saime uut infot edaspidiseks,” sõnas paatkonna roolimees Jasper Rufus Rytövaara.
“Suuri ootusi me enne võistlust ei pannud, mis andis meile võimaluse koguda uusi teadmisi ja praktiseerida. Nägime ära oma positsiooni võrreldes teiste Euroopa sõitjatega. Tänu antud regatile on meil parem nägemus, kuidas edasi treenida,” lisas soodimees Tobias Reiter.

“Tugev sooritus poiste poolt. Nad suutsid pundis püsida ja näitasid head kiirust keskmises tuules. Start ja vaikne tuul vajab veel harjutamist,” võttis võistluse kokku treener Lenart Kivistik.

49erFX klassi juunioride Euroopa meistriteks tulid hollandlannad Willemijn Offerman ja Elise de Ruijter.

Tulemused
Võistluse kodulehekülg

Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter. Foto autor: Joao Costa Ferreria - Osga_photo
49erFX juunioride EM
Foto autor: Joao Costa Ferreria – Osga_photo
Avaldatud: 20.detsember kell 01:16