Taveter võistleb homme Kieli Nädala medalisõidus, vennad Roihud lõpetasid regati 49. kohaga


Finn klass startimas Kieli Nädala regatil. Foto autor: segel-bilder.de

Saksamaal Kielis toimuval olümpiaklasside regatil pääses Taavi Valter Taveter pühapäeval peetavasse Finn klassi medalisõitu. 49er klassis võistlevatele Juuso ja Henri Roihule lõppes regatt täna.

Meeste raskekaalu olümpiaklassis Finn võistlev Taavi Valter Taveter on täna lõppenud avaseeria kokkuvõttes 10. positsioonil, mis lubab ta võistlema homme toimuvasse medalisõitu, kus stardivadki vaid klassi 10 parimat.

“Mul on hea meel, et täna tuli mul Kieli regati kaheksandas sõidus seni parim koht – neljas. See hea sõit tõstis mind kokkuvõttes 11. kohalt 10. kohale ning kindlustas ühtlasi koha medalisõidus. Esimest korda suurregati medalisõitu pääsemine on minu jaoks suur samm edasi. Kieli regatt on olnud mulle väga hea ja tugev ettevalmistav võistlus selle aasta põhivõistluseks – U23 MM-iks, mis toimub 14.-20. juulil Itaalias,” sõnas Taveter.

Medalisõidu eel juhib horvaat Milan Vujasinovic. Finnil startis Kieli Nädalal kokku 25 sportlast.

Taavi Valter Taveter Foto autor: Robert Deaves
Taavi Valter Taveter
Foto autor: Robert Deaves

Skiff-tüüpi kahemehe paadiklassis 49er koosnes avaseeria kvalifikatsiooni- ja finaalsõitudest. Finaalideks hõbegruppi kvalifitseerunud Juuso ja Henri Roihu lõpetasid avaseeria 49. kohal, mis jääb ka paatkonnale regati lõppresultaadiks. Medalisõidu eel juhivad poolakad Lukasz Przybytek ja Pawel Kolodzinski. 49er klassis võistles 82 meeskonda.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

Tulemused Finn
Tulemused 49er

Tänavu 125. juubelit tähistav Kieler Woche ehk Kieli Nädal on Põhja-Euroopa suurim suvefestival. Festivali raames toimuva purjeregati programmis on lisaks olümpiaklassidele 17 rahvusvahelist klassi, parapurjetamise, avamerepurjetamise ning foilivad klassid. Regatil osaleb enam kui 4000 purjetajat 60 riigist, võisteldes enam kui 1900 paadil. Lisaks spordiüritustele on Kieli Nädala kavas väga palju kultuuri- ja meelelahutusüritusi. Üheksa päeva vältava festivali ajal külastab linna enam kui kolm miljonit inimest kogu maailmast.

Võistluse kodulehekülg
Võistlussõitude info
Fotod
Videod

Avaldatud: 29.juuni kell 08:10