Taveter sai Finn klassi EM-il juunioride seas pronksi ja Karpak lõpetas EM-i 16. kohaga


Taavi Valter Taveter. Foto: Robert Deaves

Täna lõppesid Poolas Gdynias purjetamise olümpiaklassi Finn Euroopa meistrivõistlused, mille raames mängiti välja ka juunioride EM medalid. Taavi Valter Taveter sai kaela juunioride pronksi ja Karpak lõpetas 10 sõidust koosnenud EM-i võistlusseeria eurooplaste seas 16. kohaga.

Deniss Karpak oli regati avapäeva tulemustes 14. ja 3. kohaga kokku 6. kohal, kuid edasistes sõitudes tuli üks 2. koha finiš, kaks korda 13. koht, üks valestart ning ülejäänud sõidud jäid kolmandasse kümnesse. Kokkuvõttes tähendas see võistlusseerias 151 punkti ja eurooplaste hulgas 16. kohta. Deniss võttis regati kokku nii: „See oli raske regatt. Rasked olud andsid mõnes sõidus väga hea tulemuse, teistes jälle üsna kehva. Olin päris heas vormis, kuid ettevalmistust takistas koroona perioodil ilma paadita olemine kuna varustus jäi Itaaliasse kinni. Tugevas tuules oli mul päris hea kiirus, kuid viimaste päevade keerutav maatuul tekitas probleeme. Kokku olen rahul oma 16. kohaga. Tunnen, et olen sõitjana küpsem nüüd kus olen noor isa ja tegelen ka noorte purjetajate treenimisega.” Euroopa meistriks krooniti ungarlane Zsombor Berecz britt Giles Scotti ja hispaanlase Joan Cardona Mendezi ees.

Taavi Valter Taveter kogus võistlusseeria jooksul 212 punkti ja oli sellega täiskasvanute EM-i eurooplaste arvestuses 25-s. Juunioride EM-i arvestuses oli Taveter kolmas Joan Cardona Mendezi ja soomlase Oskari Muhoneni järel. Taavi esmamuljed regatist: „Tuule poolest oli keeruline regatt, vahepeal sain tuulele pihta, vahepeal mitte. Talvel tuleb veel kõvasti kiirust ja tehnikat lihvida.”

Võistluse kodulehekülg: http://2020.finneuropeans.org/

1. päeva video: https://youtu.be/9uY_e7Xhro8

2. päeva video: https://youtu.be/W9_QjB6Togg

3. päeva video: https://youtu.be/5AyPGtM54bA

4. päeva video: https://youtu.be/TuWqdTMSdpw

5. päeva video: https://youtu.be/PgSpzqoD_yo

Avaldatud: 06.september kell 07:08