Taveter on Finn klassi juunioride maailmameistrivõistlustel avapäeva järel 4. kohal


Taavi Valter Taveter. Foto autor: Robert Deaves

Itaalias Anzios toimuvatel meeste olümpiaklassi Finn juunioride maailmameistrivõistlustel ehk Jorg Bruder Finn Silver Cup’il peeti esimesel võistluspäeval kolm sõitu, mille tulemuste alusel on  Taavi Valter Taveter 4. positsioonil.

Avapäev pakkus võistlejatele kenasid purjetamistingimusi: kiirusega 5-6 m/s puhunud tuul, mis hiljem tõusis kiiruseni 8-9 m/s, korralik lainetus ning päikesepaiste.

Taavi Valter Taveter seilas aina tõusvas joones: kui esimese sõidu lõpetas ta kümnendana, siis teise juba neljandana ning päeva viimase sõidu, kus ta esimese ringi kestel lausa liidriks oli, teise finiširesultaadiga.

Võistlust juhib Nils Theuninck Šveitsist, järgnemas soomlane Oskari Muhonen teisel ja Suurbritannia purjetaja James Skulczuk kolmandal kohal.

Finn klassi juunioride maailmameistrivõistlused peetakse 16.-20. juulil. Juunioride MM-il võistleb 28 noormeest.

Võistluse kodulehekülg ja tulemused
Fotod
Videod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 17.juuli kell 08:35