Täna algasid Küprosel Techno239 maailmameistrivõistlused


Limassolis Küprosel algasid täna, 1. novembril Techno293 maailmameistrivõistluste esimesed võidusõidud.

Eestit esindavad Noblessneri Purjetamiskoolist Liisbeth Orav, Jakob Tuubel, Kaur Säärits ja Karl Sören Tamm ning Tallinna Purjelauakoolist Bertha Kivistik, Liisa Marii Kalk, Remi Marten Rajasalu ja Natali Šank. Treeneritest juhendavad kohapeal sportlasi Aivar Kajakas (NYCS) ja Rainer Kasekivi (TPLK).

Uurisime sportlastelt, kuidas hetkel meeleolu ja millised on eesmärgid:

Liisbeth Orav (EST954): „Praegu on meeleolu hea. Võistluskorraldus on nagu ikka professionaalne, kohane maailmameistrivõistluste jaoks. See on minu esimene MM Techno Pluss klassis ja kuna minu konkurendid on see aasta väga head, annan endast parima, et hoida neil kannul ja õppida neilt midagi. Minu tugevus on stressirohkes situatsioonis rahulikuks jäämine ja õigete otsuste vastu võtmine.”

Karl Sören Tamm EST420): „Siiani on meeleolu positiivne ja ilm hea. Võistluspaik on ilus ning korraldus on korralik. Igaühel on oma varustuse riiul ning varustust hoitakse siseruumis. Tulemuseesmärgiks valisin top 15 finišid. Täna oli practice race kus sain aimu fliidi tugevusest ning kas suudan sõita liidergrupis. Lisaks andis tänane päev informatsiooni sõitude taktikaks. Minu tugevused on nurk ja kiirus ülestuules ning varajane gliss allatuules”.

Kaur Säärits (EST339): “Hetkel Limassolis 27 kraadi sooja ja tuult pole. Tiimivaim on ülihea, kuid isiklikult muretsen ilmaennustuse pärast – terveks nädalaks lubab vaikset tuult. Chartervarustus on käes ja kõik on võistluseks valmis. Kohalik suhtumine on samuti tore – kogu linn on plakateid täis, möödujad tunnevad huvi ning korraldustiim on suur ja näib esmamulje põhjal kompetentne. Eesmärk on minu jaoks alati võita, aga kui miinimumi peale mõtlen, siis top 10 oleks mu parim pakkumine. Olen kõvasti vaeva näinud ja tegemist on mu viimase võistlusega noorteklassis. Eelmiste võistluste põhjal võin öelda, et füüsilise vormi aspektist olen üks parimaid, kuid kaalu ja oskuste suhtes tekivad vaikse tuulega lüngad. Tugeva tuulega olen üks parimaid.”

Jakob Tuubel (EST301): “Soe ilm ja esimene trenn lõid kohe hea meeleolu. Võistluspaik on puhas, igaühele on määratud oma koht, mistõttu segadust pole, võistlejate eest hoolitakse – jagatakse ohtralt vett ja üleüldine mugavus on tagatud. Kuna tegemist on minu viimase võistlusega noorteklassis, tahan oma aastatepikkuse töö realiseerida. Mida see kohaliselt tähendab, ma öelda ei oska. Minu trumpideks on manöövrid ja allatuul.”

Remi Marten Rajasalu (EST288): „Meeleolu on väga hea. Võistluskorraldus tundub päris hea. Tulin võistlusele eesmärgiga sõita läbi kõik sõidud. Minu tugevus on tugev tuul.”

Bertha Kivistik (EST209): “Meeleolu on hea, sest olen palju arenenud ja on hea enesetunne. Hetkel on võistluskorraldus normaalne. Homme hakkab võistlus pihta, nii et väga palju ei ole teada veel saanud. Praeguse seisuga on väga mõnus. Väga ilus koht ja vesi on ka soe. Minu eesmärk on anda endast parim ja jääda tulemusega rahule. Võiks saada top 5 hulka. Minu tugevused on füüsilises vormis, vaimses tasakaalus, heas käigus ja kiiruses.”

Liisa Marii Kalk (EST4): “Meeleolu on väga hea. Siin on ilus ja soe, aga tuult eriti pole. Päris hea võistluskorraldus, aga vähe ruumi on, kus rigada ja olla. Minu eesmärgiks on häid tulemusi teha ja võistluskogemust saada. Minu tugevused on tugev tuul kindlasti, sest olen siis kõige parem enda suhtes.”

Võistluseid saate jälgida SIIT.

Suured tänud toetajatele: lapsevanemad, KULKA, Eesti Purjelaualiit, Noblessneri Purjelauakool, Tallinna Purjelauakool

 

Kristel Oitmaa

Eesti Purjelaualiidu peasekretär

Avaldatud: 01.november kell 02:28