Täna, 30 aastat tagasi tõid vennad Tõnisted iseseisvale Eestile Barcelonast koju pronksmedalid purjetamises

3ndal augustil 1992. aastal saavutasid Toomas ja Tõnu Tõniste Barcelona suveolümpiamängudel kolmanda koha, tuues iseseisvunud Eestisse pronksmedalid, võisteldes 470 klassis.

Meeste treener, Rein Ottoson, kommenteeris toona Postimehele võitu järgnevalt: ,,Vennad Tõnu ja Toomas Tõniste teevad siis just midagi ära, kui algavad jutud, et neil pole erilist minekut. Nii oli hooaja esimeses pooles, mille nad lõpetasid pärast tagasihoidlikku algust Euroopa meistritiitliga, nii ka siin Barcelonas.”

Meenutades võitu nüüd, 30 aastat hiljem, on Rein Ottosoni hääles tunda ainult rõõmu ning emotsioonid, mis olid ka toona, on ka nüüd kerged kerkima. Lisaks medalirõõmule toob Ottosonile naeru näole ka meenutus auhinnatseremoonialt, kui väljastamata jäeti vastav luba ning meeste treener pidi pidulikku medaliandmist vaatama aia tagant.

Suurvõistlustelt tõi Ottoson välja ka teiste tublide purjetajate tulemused, mis olid märkimisväärsed. Nimelt tõi ta esile nii Krista Kruuvi, kes saavutas kuuenda koha Europe-klassis ning ka Kaijo Kuusingu, kes saavutas 21. koha purjelaual Lechner 21. Vaatamata sellele, et toona olid sportlased nördinud oma tulemustes, oli Ottoson siiski sportlaste üle uhke, sest tulemused, mis toona saavutati, olid siiski alles vabaks saanud Eestile märkimisväärsed.

Märkimisväärseks peab Rein Ottoson ka seda, et peale suurvõistlust Barcelonas on meie purjetajad osa võtnud kõikidest suveolümpiamängudest.

Avaldatud: 02.august kell 08:47