Tammiste ja Sepp alustasid 49erFX MM-i


Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp. Foto autor: Riina Ramst

Eile algasid Argentinas Bueonos Aireses naiste olümpiaskiffi 49erFX maailmameistrivõistlused. Avapäeva järel on meie naiskond Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp 36. kohal.

Eile peeti kiirusega 2-7 m/s puhunud kirdetuules neli võistlussõitu. Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) finišeerisid neis 14., 18., 15. ja 22. tulemusega ning on praegu asetunud kokku 36. positsioonile.

Liidriteks on taanlannad Ida Marie Baad Nielsen ja Marie Thusgaard Olsen, järgnemas prantslannad Sarah Steyaert ja Aude Compan ning itaallannad Giulia Conti ja Francesca Clapcich.

Maailmameistrivõistlused on ühtlasi 2016 Rio de Janeiro Olümpiaregati teiseks kvalifikatsioonivõistluseks, kus jagatakse välja kolm olümpiapiletit.

Kolmapäevani toimuvad MM-il kvalifikatsioonisõidud ning neljapäevast laupäevani finaalsõidud. Laupäeval peetakse ka topelt punkte andev medalisõit avaseeria tulemuste alusel selgunud kümnele parimale paatkonnale.

Võistluse kodulehekülg ja tulemused: http://49er.org/event/2015-world-championship/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 17.november kell 11:19