Tallinna Nädala regatil jätkus heitlus Eesti meistri tiitlite nimel vaikses tuules


Mari-Ann Raud ja Maris Seersant. Foto autor: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja viimase etapi, Tallinna Nädala regati teine võistluspäev algas vaikselt – 150 purjetajat ja purjelaudurit ootasid Pirital tunde tuule saabumist. Kannatlikkus aga tasus end ära ning õhtupoolikul õnnestus kõigis paadiklassides veel üks ning peaaegu kõigile purjelaudadele kaks fliidisõitu kirja saada. Homme hommikul toimuvate viimaste fliidisõitude järel leiavad pärastlõunal Pirital klassidele Laser Standard, 29er, 49er ja RS:X aset põnevad finaalid, mida saab jälgida nii kohapeal kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel.

470 klassis jätkavad esikohal õed Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) soomlaste Matias Mikkola ja Miikka Nikkilä ning Kristel Sigrid Tihamäe ja Johanna Poksi (TJK) ees.

Marjaliisa ja Elise Umb. Foto autor: Riina Ramst
Marjaliisa ja Elise Umb.
Foto autor: Riina Ramst

49er skiffil püsivad liidritena vennad Juuso ja Henri Roihu (TJK), teist kohta hoiavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) ning Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (TJK) on kolmandad.

Ingrid Puusta (NYCS) on hoidmas vankumatut esikohta RS:X purjelaual, järgnemas Rainer Kasekivi (TPLK) ja Marcus Pertelson (TPLK).

Laser Standard klassi parim on kokkuvõttes endiselt lätlane Ricards Toms Zvilna. Teist asetust hoiab Georg Haud (ROPK) ja kolmandat Mihkel Väli (ROPK).

Klassis Laser Radial juhib jätkuvalt Anna Pohlak (TJK), kellele teisel kohal järgneb Anne-Mari Luik (ROPK) ja kolmandal Liina Kolk (SMS).

Anna Pohlak. Foto autor: Riina Ramst
Anna Pohlak.
Foto autor: Riina Ramst

Samamoodi ei muutunud esikolmik tänase päeva lõpuks 29er’il – esimesed on Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK), teised Kaarel ja Mihkel Paal (KJK) ning kolmandad Märten Mikk ja Randal Annus (TJK).

Noorte kahepaadil RS Feva püsivad liidripositsioonil Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK), ka teise ja kolmanda koha osas on säilinud avapäeva järgne seis – neid asetusi hoiavad vastavalt Jakob Haud ja Aleksander Kuusik (ROPK) ning Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK).

Uudiseid ei too ka F18 katamaraaniklassi teise võistluspäeva järgne paremusjärjestuse tipp. Siin on esikohal Andres Laul ja Ain Roosma (NYCS) Uku Kuuski ja Aivar Soo (PJK) ning August Luure ja Erki Lauri (NYCS) ees.

Andres Laul ja Ain Roosma. Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma.
Foto autor: Riina Ramst

Noorte Techno 293 purjelaual on U15 klassis esimene lätlane Arturs Sprindzuks, teine Daniel Schneider (TPLK) ja kolmas Lola Maria Pärna (TPLK) ning U17 klassis esimene lätlanna Elizabete Mengele, teine Renar Roolaht (TPLK) ja kolmas Gregor Schneider (TPLK).

Formula purjelauaklass täna liiga vaikse tuule tõttu kahjuks taas startida ei saanud.

Laser Radial klassis võistleb 23, Laser Standardil 10, RS Feval 20, 29er’il 9, 470-l 3, 49er’il 4 ja F18-l 7 paati, Techno 293-l 12, RS:X-l 10 ja Formulal 10 purjelauda.

Teise võistluspäeva videokokkuvõte

Klassidele Laser Standard, 29er, 49er ja RS:X koosneb võistlusformaat reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal Pirital ranna lähistel lühirajal purjetatavast vaatemängulisest finaalsõitude seeriast. Laser Standardi ja 29er’i finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. 49er ja RS:X klassid sõidavad vaid kuldfinaali. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Finaalsõite kommenteerivad kaldal Kalev Vapper ja Tõnu Tõniste ning neile on võimalik kell 13:50 kuni 17:15 kaasa elada nii Pirita jõe idapoolse muuli merepoolses otsas kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel, mida saab jälgida lingil http://purjetamine.postimees.ee/v2/3837989/tallinna-naedala-regatt-lopetab-taenavuse-purjetamise-eesti-mv-sarja

Klassidele Laser Radial, RS Feva, 470, F18, Techno 293 ja Formula näeb regati formaat ette vaid reedest pühapäevani toimuvate fliidisõitude pidamist.

Pühapäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Tallinna Nädala regati korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Pirita Surfiklubi, ESS Kalev Jahtklubi ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Tallinna Nädala regati korraldamist toetavad Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Pirita Surfiklubi, ESS Kalev Jahtklubi ja Eesti Merevägi.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheteistkümnest regatist:
1) 21.-22. mai Jatkoluokkaregatta (Espoo, Soome) – klass 49er
2) 3.-5. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Techno 293, RS:X, Formula
3) 11.-12. juuni FSRO Formula 18 & 49er Ranking (Helsinki, Soome) – klass 49er
4) 17.-19. juuni Eesti Balti Karikas (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 17.-19. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
6) 15.-17. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 15.-17. juuli Kalev Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470

8) 5.-7. august F18 Põhjamaade meistrivõistlused (Tallinn) – klass F18
9) 26.-28. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Standard, 29er
10) 9.-11. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
11) 16.-18. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar. 

Avaldatud: 17.september kell 07:29