Tallinna Nädala regatil jätkub tihe heitlus Eesti Meistrivõistluste sarja võidu nimel


Martin Ervin. Foto autor: Riina Ramst

Teine võistluspäev EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja viimasel etapil Tallinna Nädala regatil möödus Haven Kakumäel heades purjetamisoludes. Keskmises tuules peeti kõigile purjelaua- ja paadiklassidele neli sõitu. Ligi pooltes võistlusklassides tõi tänane päev endaga kaasa ka uued liidrid.

Techno 293 Youth U17 purjelaual on teise võistluspäeva järel endiselt esikohal Alan Mitšulis, kes täna finišeeris kaks korda teisena ja kaks korda kolmandana. Tänased sõiduvõidud kuuluvad küll kõik Joonas Mikule, kuid kahe päeva kokkuvõttes on ta praegu siiski teisel positsioonil. Kolmandal kohal püsib Romek Roolaht.

Alan Mitšulis Foto autor: Riina Ramst
Alan Mitšulis
Foto autor: Riina Ramst

Techno 293 Junior U15 klassis jätkab liidrina täna kolm esimest ja ühe teise koha saanud Jakob Heinrich Tuubel neidude Emma Viktoria Millendi ja Liisbeth Orava ees.

Techno 293 Minim U13 klassis surfas end täna juhtpositsioonile kaks sõitu esimesena ja kaks teisena lõpetanud Liisa Marii Kalk. Karl Sören Tamm on teisel real ning Bertha Kivistik kolmas.

Formula purjelaual annavad tänased kaks sõiduvõitu ja kaks teist kohta liidripositsooni Martin Ervinile, kannul Tristen Erik Kivi ja Frank Ervin.

Martin Ervin. Foto autor: Riina Ramst
Martin Ervin.
Foto autor: Riina Ramst

29er klassis läksid juhtima Helen Pais ja Helen Ausman, kelle tänased tulemused olid kaks esimest, teine ja neljas koht. Eilsed liidrid Mari-Ann Raud ja Maris Seersant on teisel positsioonil, järgnemas Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava.

RS Feval jätkavad esikohal Romi Safin ja Britta Maipuu, nende tänased resultaadid olid kaks esimest, kolmas ja neljas koht. Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu hoiavad enda käes teist positsiooni, kuid kolmandaks on kerkinud Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino.

Katamaraanil F18 on kõigist konkurentidest stabiilselt üle olnud Andres Laul ja Ain Roosma. Nende järel on teisel real Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa ning kolmandal Vahur Teder ja Marek Lentsius.

49er klassi liidripositsioonil püsivad puhta sõiduvõitude seeriaga Juuso ja Henri Roihu, teisel kohal on aga Lenart Kivistik ja Taavi Siilbek.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

Laser Standard klassis on teise võistluspäeva kahe sõiduvõidu, teise ja neljanda kohaga jätkuvalt liidriks Georg Haud. Tavo Annus sõitis end täna teisele positsioonile ning Martin Aruja kolmandaks.

Laser Radialil finišeeris täna neli korda parimana lätlanna Estere Kumpina, kes on selles klassis ka võistlust juhtima läinud, järgnemas Silver Vahstein ning kaasmaalanna Agija Elerte.

Eesti Meistrivõistluste sarja väliselt võistlevas 470 klassis on kahe esimese ning ühe teise kohaga haaranud liidripositsiooni Jakob Haud ja Märten Mikk. Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann on teisel positsioonil, kolmandad aga Alari Lagle ja Siim Jõeväli.

Tulemused 2. päev Laser Radial
Tulemused 2. päev Laser Standard
Tulemused 2. päev RS Feva
Tulemused 2. päev 29er
Tulemused 2. päev 49er
Tulemused 2. päev F18
Tulemused 2. päev Techno 293
Tulemused 2. päev Formula
Tulemused 2. päev 470

RS Feva ja 29er klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks on poolfinaalsõidu võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal. Poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad pühapäeval algusega kell 14.

Ülejäänud klassidele näeb võistluse formaat ette kuni 11 võistlussõidust koosnevat fliidisõitude seeriat, erandiks vaid Formula klass, kus võistlussõitude maksimaalne arv on 15.

Pühapäeval antakse päeva esimese võistlussõidu hoiatussignaal kell 11. RS Feva ja 29er klasside poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad algusega kell 14. Võistlusele saab kaasa elada Haven Kakumäe jahisadama muulilt. Poolfinaal- ja finaalsõite kommenteerib seal purjetaja Rimo Timm.

Tallinna Nädala regati korraldavad Eesti 470 Klassiliit ja Eesti Purjelaualiit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:

1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 21.september kell 06:15