Tallinn Race’i teine võistluspäev soosis nõrga tuule meistreid


Foto autor: Riina Ramst

Tallinna Merepäevade egiidi all peetava Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja regati tänane päev möödus üsna vaikses tuules, mis õnneks ei saanud takistuseks plaanijärgselt nelja võistlussõidu ära seilamiseks. Homme hommikul on kavas viimased fliidisõidud, kusjuures RS Feva, 29er ja 49er purjetajatega liitub siis ka Optimist klass. Pärastlõunal toimuvad aga Lennusadama kai lähistel ülipõnevad finaalid, millele on võimalik kaasa elada nii kohapeal kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel.

Ilus suvepäev tõi Lennusadamasse palju rahvast, kellele sadama külje all toimuv regatt põnevust ja silmailu pakkus. Võistluse käiku põhjalikumalt süveneda soovijatele avanes hea ülevaade võistlusrajast Lennusadama kai põhjapoolses otsas paikneva sadamahoone terrassilt, kus sõitude kulgu kommenteeris olümpiapurjetaja Anna Pohlak.

49er klassis olid ka täna parimad Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi), kellele puhas sõiduvõitude seeria tagab liidrikoha. Kindla käega hoiavad teist asetust 49erFX paadiga purjetavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (Rein Ottosoni Purjespordikool/TJK) ning kolmandaks tõusis tänase päeva lõppseisudes võistkond, kus roolis 2000. aasta Sydney olümpiavõitja soomlane Jyrki Järvi ning soodis Lenart Kivistik (TJK).

Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu.
Foto autor: Riina Ramst

29er’i purjetajate seas oli päev kõige edukam oma kontole kaks sõiduvõitu lisanud ja kokkuvõttes võistlust juhtima kerkinud vendadele Kaarel ja Mihkel Paalile (Kalevi Jahklubi). Teise positsiooni on seniste sõitude resultaatide alusel teeninud välja Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK) ning kolmandal real paiknevad Madis ja Martin Mik (TJK).

Kaarel ja Mihkel Paal. Foto autor: Riina Ramst
Kaarel ja Mihkel Paal.
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassis teine võistluspäev liidreid ei muutnud – siin juhivad endiselt Oskar Tiidemann ja Luca Remmel (ROPK). Neist kahe punkti võrra maha jäävad teiseks tõusnud Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas (KJK) ning kolmandal positsioonil on kahe päevaga kokku ära peetud seitsme sõidu järel Thor Kaspar Marvet ja Helen Ausman (KJK).

Oskar Tiidemann ja Luca Remmel. Foto autor: Riina Ramst
Oskar Tiidemann ja Luca Remmel.
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassis stardib 14, 29er’il 9 ja 49er’il 5 võistkonda. Pühapäeval võistleb ka Optimist klass, seda aga Eesti MV sarja arvestuse väliselt.

Võistlusformaat koosneb RS Feva, 29er ja 49er klassidele reedest pühapäeva ennelõunani toimuvast fliidisõitude seeriast, mis purjetatakse kahel võistlusalal – Lennusadama ala ja Noblessneri ala, ning pühapäeva pärastlõunal kaldalähedasel Lennusadama rajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Optimist klassil on võistlusformaadi ülesehitus sama, kuid võistlus on neile ühepäevane ja nii fliidisõidud kui finaalid purjetatakse ära pühapäeval.

Pühapäevaseid finaalsõite kommenteerivad kaldal olümpiapurjetajad Anna Pohlak ja Karl-Martin Rammo ning neile on võimalik kell 12:50 kuni 17:15 kaasa elada nii Lennusadamas kohapeal kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel siin.

Tallinn Race’i korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Tallinn Race’i ajakava:
Reede, 14. juuli
11:00-13:00 Registreerimine
13:00 Võistluste avamine
15:00 RS Feva, 29er 3 fliidisõitu (Noblessneri rada)
15:00 49er 3 fliidisõitu (Lennusadama rada)
Laupäev, 15. juuli
12:00 RS Feva, 29er 4 fliidisõitu (Noblessneri rada)
12:00 49er 4 fliidisõitu (Lennusadama rada)
Pühapäev, 16. juuli
11:00 Optimist 4 fliidisõitu (Lennusadama rada)
11:00 49er, 29er, RS Feva 2 fliidisõitu (Noblessneri rada)
13:00 Optimist finaalsõidud (Lennusadama rada)
14:00 RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
15:00 49er finaalsõidud (Lennusadama rada)
16:00 29er finaalsõidud (Lennusadama rada)
17:30 Autasustamine

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 15.juuli kell 04:49