Talisurfi Mängude liidritena jätkavad Madis Kallas ja Raul Mihkel Anton


Lohesurfarid Foto autor: Enda Pärisma

Talisurfi sari jätkus peale pisemat võistluspausi sarja neljanda etapiga Kahala järvel. Üritus toimus koostöös kohaliku kogukonna iga-aastase kogupere üritusega “Kahala Jääkas”, mille raames oli kogukonna poolt ette valmistatud suurepärased talisurfi võistlusrajad. Vaatamata tagasihoidlikule tuuleprognoosile saabus kohale päris palju võistlejaid. Eriti hea meel on näha, kuidas iga etapiga kasvab osalejate arv ja võistluse tase ka lohesurfi klassis.

Vaiksema tuule tõttu toimus lohe klassi võistlus külgtuule kursiga rajal, peeti 12 sõitu. Järjekordse etapivõidu noppis klassi senine liider Madis Kallas. Teise koha võitis Vladimir Popov ja kolmandaks tuli Martti Ainola. Sarja jooksvat edetabelit juhib Madis Kallas, teine on Martti Ainola ja kolmas Vladimir Popov.

Lohesurfarid Foto autor: Enda Pärisma
Lohesurfarid
Foto autor: Enda Pärisma

Kelkude klassi võistlus peeti lühiraja slaalom rajal. Kokku toimus 10 sõitu. Kui esimesed sõidud olid vaikse tuule tõttu piinavalt rasked, siis peale lõunat tuul õnneks pisut tõusis. Keerulistes oludes peetud etapi võitis Raul Mihkel Anton. Samas ei olnud võit enam nii veenev kui varem, kuna veel nooremad konkurendid hingavad kuklasse. Teise koha saavutas Joonas Väär. Tema kontole jäi seekord kolm sõiduvõitu. Ühe võidetud sõiduga tuli etapil kolmandaks Kaur Säärits. Sarja edetabelit juhib hetkel siiski üsna veenvalt Raul Mihkel Anton. Teisel kohal asub Meelis Rang ja kolmas on Boris Ljubtšenko. Samas vaid punkti kaugusele jäävad nii Joonas Väär kui Kaur Säärits.

Kelkude üld- ja U20 arvestuse poodium Foto autor: Enda Pärisma
Kelkude üld- ja U20 arvestuse poodium
Foto autor: Enda Pärisma

Noorte U20 arvestuse tulemused kattuvad üldarvestuse tulemustega. Esimene on Raul Mihkel Anton, teine Joonas Väär ja kolmas Kaur Säärits. Sama on seis ka sarja edetabelis.

Kelkude klassi naiste arvestuse võitis Marta Arete Sokk. Teise koha saavutas Liisbeth Orav ja kolmas oli Lisbeth Salong. Sarja edetabelit juhib samuti Marta Arete Sokk, teine on Saskia Põldmaa ja kolmas Lisbeth Salong.

Kelkude naiste arvestuse poodium Foto autor: Enda Pärisma
Kelkude naiste arvestuse poodium
Foto autor: Enda Pärisma

Juuniorite U15 arvestuses võitis etapi esikoha Lisbeth Salong. Teise koha saavutas Saskia Põldmaa ja kolmas oli Karl Sören Tamm. Sarja edetabelis on seis vastupidine. Juhib Karl Sören Tamm, teine on Saskia Põldmaa ja kolmas Lisbeth Salong, kuid kõik võib muutuda, sest punktivahed on sisuliselt olematud.

Kelkude U15 poodium Foto autor: Enda Pärisma
Kelkude U15 poodium
Foto autor: Enda Pärisma

Grand master arvestuses võitis etapi esikoha Meelis Rang. Teiseks tuli Tõnis Salong ja kolmandaks Koit Teder. Sama on seis ka sarja edetabelis.

Parim seenior nii Kahala etapil kui sarja kokkuvõttes on Jaak Lukk ja parim veteran Kalev Allikveer.

Parim veteran - Kalev Allikveer Foto autor: Airi Siita Sokk
Parim veteran – Kalev Allikveer
Foto autor: Airi Siita Sokk

Nelja talisurfi etapiga on tulemused kirja saanud 25 kelgu klassi sportlast ja 10 lohesurfi klassi sportlast. Järgmine Talisurfi Mängude V etapp / Tallinna Meistrivõistlused on kavas juba järgmisel nädalavahetusel.

Nagu ilmselt olete tähele pannud, haldame võistluseid nüüd uues online-programmis ja paistab, et üldiselt on see võistlejate poolt kenasti omaks võetud. Lohevõistlejad kiitsid, et nii kiiret autasustamisvalmidust ei ole nad varem kohanud. Loodame, et ka kõik kaasaelajad harjuvad uue vaatega.

Pildid – autor Enda Pärisma
Pildid – autor Airi Siita Sokk

Talisurfi Mängude Kahala (IV) etapi tulemused:
lohe klass
kelgu klass

Mängude sarja edetabelid:
lohe klass
kelgu klass

Kahala järve etappi toetas Kahala järve kogukond ja Slaalom.ee.

Allikas: slaalom.ee

 

 

Avaldatud: 22.veebruar kell 10:51