Talisurfi Euroopa Meistrivõistlused on alanud


Kelkude kursisõidu start. Foto: Enda Pärisma

Täna algasid Viljandimaal Vaiblas Talisurfi Euroopa 2019. aasta meistrivõistlused. Kokku on Võrtsjärvele kogunenud 64 osalejat, nendest 11 lohe klassis ja 53 kelgu klassis. Tuult ja päikest jagus täna kogu päevaks ning mõlemad klassid said pika sõidupäeva.

Lohedele toimus täna viis kursisõidu starti. Jäisel järvel jagus kiirust. Kohal on tipptasemel võistlejad Venemaalt, kes omavahel mõõtu võtsid. Tänase päeva edukaim oli Andrei Balyakin (RUS), parim eestlane oli Martti Vainola.

Kelgu klassis kogunes osalejaid pea poole rohkem, kui oli eelregistreerunuid, mistõttu päeva algus viibis natuke. Päeva alustati põnevate slaalomisõitudega. Peale ühte kvalifikatsiooniringi toimus üks võistlussõit, mille edukaim oli lätlane Janis Preiss. Eestlastest oli täna slaalomis edukaim Tõnis Salong.

Tõnis Salong ja Marianne Rautelin. Foto autor: Enda Pärisma
Tõnis Salong ja Marianne Rautelin. Foto autor: Enda Pärisma

Pärastlõunal oli kelkudel kaks kursisõitu, kus taset näitasid poolakad. Häid sõite tegid ka lätlased ning meie võistlejad Meelis Rang ja Tõnis Salong.

Käesolevatel Euroopa Meistrivõistlustel osaleb rohkem võistlejaid kui osales käesoleva aasta Talisurfi Maaimameistrivõistlustel WISSA Ameerika Ühendriikides, Fond du Lacis.

Võistlused on pealtvaatajatele hästi jälgitavad, erinevalt merel toimuvatest võistlustest, ning kõik kaasaelajad on oodatud.

Esimese päeva video: https://youtu.be/22yR6EWinS8

Tulemused: https://winter2019.slaalom.ee/results/

Võistluste kodulehekülg: winter2019.slaalom.ee

Võistluste Facebooki leht: www.facebook.com/events/753323841685525

Talisurfi Euroopa Meistrivõistlused 2019 korraldaja on Eesti Jahtklubide Liit ning võistluse läbiviimist toetavad Androna, Metallituba, Flaka, Palmse Mehaanikakoda, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuuriministeerium, Viljandi vald ja 3D Wind Service.

Avaldatud: 22.veebruar kell 08:21