Talisurfi Eesti meistrivõistluste etapi võitis maailmameister Aleksandrs Leontjevs


Talisurfi kursisõit. Foto autor: Raul Harro

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Võrtsjärvele Eesti tugevamad talisurfarid, et välja selgitada purjekelkude ja lohe klassi parimad kursisõitjad. Meeldiva üllatusena võttis Eesti MV etapist osa ka ala valitsev maailmameister lätlane Aleksandrs Leontjevs.

Võistlustingimused olid väga head. Jää oli tugev, 25 cm paksune, lumevaba ning täiesti sile. Sõitmise tegid pisut ettearvamatuks kerge jääkirmega kaetud pisemad loigud.

Esimesel võistluspäeval oli tuul vaikne ja ilm udune, aga nii kelgu kui lohe klassis sai kirja viis sõitu. Kelkude maailmameister Aleksandrs Leontjevs (Surfline) alustas puhta seeriaga. Samas järgmise 6 võistleja vahed olid pea olematud. Noortest tõusis liidriks Raul Mihkel Anton (Noblessneri Jahtklubi) ja lohe klassis asus juhtpositsioonile Martti Ainola (Laulasmaa Surfiklubi). Õhtul toimus päeva analüüs ja pikem arutelu uiskude libisemisomaduste teemal (temperatuur, uisumaterjal, tihedus, paksus, pikkus, nurgad, kumerus jpm).

Teine võistluspäev oli tuulisem ja selgem. Kasutusele võeti väiksemad purjed või lohed, ning uisud lihviti õhtul omandatud teadmiste järgi teravamaks või osaliselt nürimaks. Kelkudele tõi teine päev täisprogrammi, lisandus veel 8 sõitu. Kiirused tõusid kusagil 60 km/h kanti.

Aleksandrs Leontjevs. Foto autor: Raul Harro
Aleksandrs Leontjevs.
Foto autor: Raul Harro

Aleksandrs Leontjevs ei eksinud kordagi ning tema auhinnakollektsiooni lisandus Eesti meistrivõistluste etapi esikoht. Teise koha saavutas Raivo Saarm (Team Jahe). Kolmandaks tuli kiirussõidu distsipliini valitsev maailmameister Tõnis Salong. Noorte arvestuses saavutas esikoha Raul Mihkel Anton, kes üldarvestuses lõpetas kõrgel 8. positsioonil. Teise koha saavutas Joonas Väär ja kolmandaks tuli Uku Roosimölder. Kõik noored on Noblessneri purjetamiskooli (NYCS) kasvandikud.

Raul Mihkel Anton. Foto autor: Raul Harro
Raul Mihkel Anton.
Foto autor: Raul Harro

Lohe klassis õnnestus pühapäeval pidada ainult 1 sõit, sest öösel lompidele tekkinud jääkirme tegi hokiuiskudel suurel kiirusel liikumise ohtlikuks. Etapi võitis Martti Ainola.

Martti Ainola. Foto autor: Raul Harro
Martti Ainola.
Foto autor: Raul Harro

Talisurfi Eesti MV kursisõidu etapi tulemused

Pildid, autor Raul Harro

Ürituse kaaskorraldaja oli Eesti Purjelaualiit, toetajad Androna OÜ ja Mulgisepp.

Talisurfi Eesti MV kolmas etapp (slaalom) on kavas kahe nädala pärast Harku järvel.

Avaldatud: 30.jaanuar kell 04:57