SUP kokkuvõte

SUP autasustamine

SUP EMV viimase etapi võitis “Unlimited” klassis Marcus Pertelson, “Surf SUP” klassis läks võit Kristjan Novitskile ning noorte U13 võit Katriina Metstakile

26. augustil peeti Kakumäel ekstreemsetes tingimustes aerulaua Eesti meistrivõistluste viimane etapp. Hoolimata rasketest ilmaoludest oli võistlusvaimu valmis pannud 16 võistlejat, neist 6 naist ning 3 U-13 klassi noort. Võistlusdistsipliinideks olid sprint ja maraton.

300 meetrise sprindi edukaks läbimiseks ei piisanud seekord vaid heast aerulaua sõidutehnikast. Rannastart tähendas pikemat jooksudistantsi ja suurtes lainetes sai määravaks hea tasakaal. Sprindi võitsid EMV “Unlimited” klassis Marcus Pertelson ja naistest Betti Vainküla. Harrastajate “Surf SUP” klassis oli osavaim Henrik Lohk, naistest Pritta Paadik. Noorte arvestuses aerutas kõige kiiremini lainetest välja Katriina Metstak.

4400 meetrise maratoni läbimiseks tuli võistlejatel teha tormisel merel kaks ringi, noortel üks ring. Distantsi kõige suuremaks väljakutseks kujunes vastu tuult asuva märgi võtmine. Mõõtu tuli võtta pooleteise meetriste lainete ja pea 10 m/sek puhuva tuulega. Esimesena väljus heitlusest pika edumaaga Marcus Pertelson, mis tähendas talle etapivõitu “Unlimited” klassis. Parim naine oli Betti Vainküla, kes mõlema distantsi võiduga kindlustas “Unlimited” naiste arvestuses esikoha.

“Surf SUP” klassis võitis maratoni Pritta Paadik, kellele kuulus ka etapi naiste arvestuse esimene koht. “Surf SUP” üldarvestuse võit kuulus Kristjan Novitskile. Noorte U-13 arvestuses võitis maratoni Katriina Metstak, kellele kuulus ka etapi noorte klassi üldvõit.

Kakumäe tormine võistlusetapp jääb nii võistlejatele kui ka korraldajatele kindlasti meelde pikaks ajaks. Võistlejad kes võistluse läbisid olid uskumatu tahtejõuga – kogemus, mis seab nii eelnevad kui ka tulevased väljakutsed kindlasti uude valgusesse.

EMV “Unlimited” & SurfSup IV etapi tulemused
SUP finaaletapi pildid

Kakumäe etappi toetasid vitaminwell, nocco, yokomatcha, vigokombucha, Fansurf Surfikool ja Eesti Purjelaualiit.

2017 SUP sari koosnes neljast etapist. Sarja kokkuvõttes võitsid Eesti meistritiitli Tarmo Tamm ja Betti Vainküla. Harrastajate “Surf SUP” klassis saavutasid esikohad Kristjan Novitski ja Pritta Paadik. Sarjas osales kokku 35 aerulaudurit viiest riigist. Etapid korraldasid Pirita Surfiklubi, Roosisaare Surfiklubi, Tõnis Metstak ja Kakumäe Fansurf.