Stefan de Vries alustab tööd EJL spordidirektorina


Jätkamaks Eesti Jahtklubide Liidu strateegiliste eesmärkide elluviimist, loodi liidu juurde spordidirektori ametikoht.

Sügisel EJL-i juurde asutatud arenduskomisjon, mille tegevuse sihiks on parandada liidu nähtavust avalikkuse ees ning välja pakkuda tegevusi organisatsiooni arendamiseks, pidas vajalikuks lisada ressurssi võistluspurjetamise tõhusamasse arendamisse. Sel eesmärgil on EJL-is asunud spordidirektorina tööle hollandlane Stefan de Vries.

Stefanile, kes alustas purjetamist juba viieaastasena, on võistlusvaimust, kirest ja visadusest kantud purjesport alati olnud üks meelistegevusi. Oma sportlaskarjääri jooksul saavutas ta erinevates paadiklassides korduvalt nii Hollandi kui Saksamaa meistri tiitli ning oli kõrgetel kohtadel maailma edetabelis.

Silmapaistvate tulemustega laiaulatusliku professionaalse purjetajakarjääri järel, mille ta oli sunnitud vigastuse tõttu lõpetama, otsustas ärijuhtimise alal kõrghariduse omandanud Stefan oma profiili avardada, tegutsedes turunduse, müügi ja värbamise alal. Selle tööga kaasnesid oskused inimeste motiveerimiseks ja nende stiimulite mõistmiseks ning kohanemiseks erinevates organisatsioonides.

2009. aastal tegi Stefan otsuse ühendada taas oma kire ja töö ning jätkas täisajaga professionaalse purjetamistreener-juhendajana. Nüüdseks on ta suure naudinguga tegelenud purjetajate treenimise ja juhendamisega juba 16 aastat. Inimeste purjespordi juurde toomine ja inspireerimine ning nende oskuste parandamisele kaasaaitamine pole olnud Stefani jaoks üksnes väljakutseks vaid ka missiooniks purjetamise kui spordiala arendamisel. Muuhulgas Hollandi Veespordiliidu juures „Regio coach“ projekti peatreenerina tegutsenud Stefani käe all on treeninud ja võistelnud erinevate noorte- ja olümpiaklasside sportlased, teiste seas Finni-purjetajatest hollandlane Pieter Jan Postma, austerlane Florian Raudaschl, ameeriklane Gordon Lamphere, iirlane Ross Hamilton ning Eesti purjetamiskoondise liige Lauri Väinsalu.

Stefani tegevusvaldkondadeks spordidirektorina on:

  1. Arenguprogrammi koostamine, mille eesmärgiks on sportlaste arendamine, abistamine ja nende sihtide elluviimine, samuti treenerite arendamine.

  2. Noorte kaasamine ja motiveerimine läbi tiheda suhtlemise kohalike purjetamisklubidega, parandamaks purjetajate ja treenerite taset ning suurendamaks nooremate vanusegruppide sportlaste arvu ISAF-i poolt soovitatud klassides.

  3. Juunioride klassides klassiliitude organiseeritud rahvuslike treeninglaagrite koordineerimine ja vajadusel nendes osalemine, parandamaks Olümpiale viivates klassides purjetavate juunioride taset.

  4. Olümpiaklassides treenimisvõimaluste loomine ja stiimulite kujundamine uutele tulijatele ning treeninglaagrite organiseerimine.

  5. Olümpiaklasside tipp-purjetajate programmide optimeerimine vastava vajaduse korral ning võimalusel koondise tööskeemi alusel nende järk-järguline kohandamine tuleviku klassiprogrammidega.

  6. Treenerite väljaõppeks programmide ja koolituste koordineerimine ning süsteemi loomine, kuhu lisatakse pidevalt uusi teadmisi ning jagatakse ja vahetatakse olemasolevaid oskusi.

Stefani kontaktid: e-mail stefan@puri.ee, telefon 58 501 112.

Avaldatud: 07.veebruar kell 12:11