Spinnakeri regatil domineerivad esikolmikus soomlased


Jaakko Vauhkonen

Laupäeval purjetasid Tallinna lahel 38. Spinnakeri regati raames viie riigi Optimist ja Zoom8-klassi purjetajad 2-4 m/s puhuvas tuules kolm sõitu. Hommikune tuulepuudus lükkas plaanitud stardiaja kaks tundi edasi. Võistluste teine päev oli edukas Soome noorsportlastele, kes haarasid enda kätte mõlema klassi esikolmikutes esimesed ja kolmandad kohad.

Optimist klassis tõusis esimese päeva neljandalt kohalt liidriks Jaakko Vauhkonen FIN1043 (HSS) Soomest, kes võitis täna kaks sõitu ja sai ühe kolmanda koha. Pärast halvima sõidu 13. koha mahaviset on tema seerias kohad 2-1-1-3-1 ja kogusummaks 8 punkti. Esimese päeva liider Zoya Novikova RUS1001 (RAUTU) sai täna neljanda, teise ja kolmeteistkümnenda koha. Viimane läks küll mahaarvamisele, kuid kogusummaks kujunes 13 punkti. Tänased kolmas, kuues ja teine koht ning seeriast 15. koha mahavise tõstsid esimese päeva seitsmendalt kohalt kolmandaks Joakim Svinhufvudi FIN809 (HSS), tema kogusummaks teise päeva lõpuks 17 punkti. Eestlaste parimana Keith Luur EST206 (Pärnu Jahtklubi) lisas täna seeriasse kolmanda, kuuenda ja teise koha ning nüüd ta on seeriaga 2-1-6-3-(14)-8 ja 20 punktiga neljandal kohal. Esimese päeva 24. kohalt tõusis tänase teise, kümnenda ja kolmanda koha ja kokkuvõttes 37 punktiga kõrgele kümnendale kohale 142 Optimisti hulgas Marcus Univer EST205 (ROPK).

Zoom8 klassis jätkab liidripositsioonil Edvin Therman FIN551 (NJK) vaatamata tänase esimese sõidu valestardile. Kuna viimane läks tal halvima sõiduna mahaviskeks, siis seeriasse jäid teise päeva lõpuks kohad 1-1-2-2-6 ja 12 punkti. Sama kogusummaga hoiab teist kohta Jakob Haud EST65 (ROPK), saades täna oma seeriasse juurde teise, esimese ja neljanda koha. Esimese päeva neljandalt kohalt tõusis kolmandaks Veera Kaakinen FIN555 (NJK) Soomest, temal kogusummana punkte 25. Üheteistkümnendalt kohalt tõusis neljandaks Kristina Erisalu EST27 Haapsalu Jahtklubist. 55 Zoom8 purjetaja hulgas esikümnesse mahub teise päeva järel veel 3 eestlast – Julius Henrik Tarand EST66 (ROPK) viiendana, Madis Mik EST58 (Tallinna JK) kaheksandana ja Sander Puppart EST60 (Saaremaa Merispordi Selts) kümnendana. Päeva viimane võistlussõit Zoom8 klassile algas esmalt üldise valestardiga, mille tagajärjel starditi see lõpuks musta lipuga. Dramaatiliseks tegi selle sõidu finiši asjaolu, et sõidu võitnud Markus Lilienthal EST69 (ROPK) ja kolmandana lõpetanud Veera Hokka FIN645 (EMK) said mõlemad musta lipu karistuse, kuna olid mõlemad ühe minuti sees enne stardivilet üle stardiliini.

Regatt lõpeb pühapäeval, mil on plaanis pidada veel kolm sõitu, esimene start on planeeritud algama kell 11. Regati lõpetamine ja autasustamine toimuvad kella 17 paiku.

38. Spinnakeri regatil osaleb Optimist klassis 142 purjetajat ja Zoom8 klassis 58 purjetajat 5 riigist – Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, ja Venemaalt. 200 osavõtjaga on Spinnakeri regatt Eesti suurim svertpaatide võistlus. Soome Zoom8 klassi liit on lülitanud Spinnakeri regati Soome edetabeli võistluseks ja regatt on ka Zoom8 klassi Euro Karika üheks etapiks. Regati korraldab Eesti Optimist Klassi Liit koostöös ESS Kalev Jahtklubiga.

Regati õnnestumisele aitavad kaasa Universal Import&Export; LHV, Reval Café, Viking Line, Tallinna Linn, OtterBox, OneSails, Sportland & Helly Hansen, Auto Forte.

Tulemused http://www.kjk.ee/index.php/1401

Regati kiired uudised Facebookis https://www.facebook.com/Spinnaker.Regatt

 

Avaldatud: 29.juuni kell 06:53