Sõiduvõidu saanud Lenny tõusis Melges 24 klassi EM-il viiendaks


Jaht Lenny. Foto autor: Pierrick Contin

Ungaris peetavatel Melges 24 klassi Euroopa meistrivõistlustel tõusis eile ühe sõidu võitnud jaht Lenny 5. kohale, olles amatööride seas endiselt liidriks. Zuxu meeskond on kerkinud 20. kohale.

Eile pärastlõunal purjetati Balatoni järvel kaunis päikesepaistes ning kiirusega 5 m/s puhunud muutlikus lõunatuules taas kaks võistlussõitu.

Tõnu Tõniste juhtimisel võistlev jaht Lenny (ESS Kalev Jahtklubi), kus meeskonnaliikmeteks veel Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Andres Rohtla ja Tammo Otsasoo, lõpetas päeva esimese sõidu 13ndana, teine õnnestus neil aga tubli edumaaga võita. Kahe päevaga peetud nelja sõidu kokkuvõttes on Lenny üldarvestuses hoidmas kõrget 5. positsiooni ning jätkab amatööride seas ülekaalukalt liidrina.

Peter Šaraškini käe all seilavale Zuxu meeskonnale (KJK), kuhu kuuluvad lisaks Kalev Tanner, Karl-Hannes Tagu, Tuuli Org ja Liis Koort, lõppesid eilsed sõidud 37. ja 6. resultaadiga ning nemad on kokkuvõttes tõusnud 20. kohale.

Üldarvestuses juhib endiselt Itaalia jaht Giogi Matteo Balestrero’ga roolis. Teiseks on positsioneerunud šveitslaste Blu Moon Matteo Ivaldi juhtimisel ning kolmandal real on Gill Race Team Suurbritanniast, kus kapteniks Geoff Carveth.

Amatööride arvestuses on teisel kohal endiselt Taani paat Salty Dog Peter Warrer’i meeskonnaga. Kolmandaks on tõusnud Ukraina jaht Barbos Vasyl Gureyev’i juhtimisel.

EM kestab reede, 9. maini.

Võistluse kodulehekülg: http://melges24europeans14.com/
Videod: https://www.youtube.com/user/IM24CA
Fotod: http://melges24europeans14.com/photo-gallery/

Jaht Zuxu. Foto autor: Pierrick Contin
Jaht Zuxu.
Foto autor: Pierrick Contin

 

Avaldatud: 07.mai kell 11:00