Selgusid SSL Gold Cupi Eesti võistkonna kaks esimest liiget


Jalgpalli MMist inspireeritud uudse purjetamisvõistluse SSL Gold Cup Eesti tiimi pääsesid esimestena Toomas Tõniste ja Peter Šaraškin. Kaks esimest liiget nimetas võistkonda kapten Tõnu Tõniste. Eesti hakkab 2021. aasta sügisel Šveitsis toimuvatel võistlustel püüdma parima purjetamisriigi tiitlit, kusjuures võistkond moodustatakse nii paadiklasside ülese pingerea kui kapteni valikute põhjal.

“Kui mind aasta alguses SSL Gold Cupi Eesti tiimi kapteniks kutsuti, oli mul kohe selge, et Toomas ja Peter on kindlasti tiimis,” sõnas kapten Tõnu Tõniste. “Toomas on olnud ca 40 aastat minu soodimees ning mulle hea tugisammas, kellele otsuste tegemisel toetuda. Peter on aga väga hea roolimees ning kogenud taktik. Minu arust on ta ka parim suurte jahtide trimmija Eestis,” lisas tiimi kapten.

SSL 1_rs
SSL Gold Cupil võisteldakse SSL-47 tüüpi jahiga, millega on Eesti võistkonna kandidaadid korra suvises treeninglaagris juba harjutada saanud. “SSL-47 jaht ise on ligi kaks korda suurem kui meie tavapärane Melges 24 paat. Kuna purjedest tulenev jõud on samuti kordades suurem, siis purjeid enamasti otse käsitsi trimmida ei jõua ja selleks kasutatakse vintse. Ka kallutamine on minule tavapärasest teistsugune, kuna peab olema põlvist saadik üle paadi serva,” ütles Toomas Tõniste.

Peter Šaraškin on viimased 20 aastat purjetanud just suurte jahtidega. “SSL-47 tüüpi jahi meeskonna suurus on võrreldes purjepinnaga pigem väike. Meeskond peab olema füüsiliselt tugev ning oskama ka jõudu rakendada,” ütles Šaraškin. “Vennad Tõnisted on alati olnud mentaalselt ja füüsiliselt väga tugevad mehed ning aastatega pole midagi muutunud. Hindan nende puhul eesmärgile pühendumist ja professionaalset suhtumist. Minu jaoks on au nendega samas tiimis purjetada,” lisas Šaraškin.

Kokku on võistkonnas koos kapteniga 11 liiget – viis liiget saab võistkonda nimetada kapten Tõnu Tõniste, viis liiget selguvad aga paadiklasside ülese pingerea alusel. Seega toob SSL Gold Cup ühte paati kokku riigi parimad purjetajad sõltumata paadiklassist. Järgmine liige pääseb võistkonda 10. jaanuaril paadiklasside ülesest pingereast.

SSL Gold Cupi kvalifikatsioonid sõidetakse 2021. aasta augustis ja septembris Šveitsis Grandsonis Neuchateli järvel, veerand- ja poolfinaalid ning finaal septembris ja oktoobris Genfi järvel.

Link võistluse ametlikule kodulehele.
Link suvise treeninglaagri fotodele (autor Raigo Pajula)

Avaldatud: 11.november kell 12:28