Saaremaa KV-l juhivad Kotiranta-Keskinen ja Vaino-Tiidemann


Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann Foto: Ott Kallas

Saaremaa karikavõistlustel, mis on Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja võistluseks, toimusid eile ja tänaseitse fliidisõitude seeria sõitu kiirusega 4-9 m/s puhunud loodetuules. Juba homme on aga viimase kahe fliidisõidu järel oodata ülipõnevaid heitlusi regati võidu nimel finaalsõitudes. Algusega kell 14 vahetult Roomassaare sadama lähedal lühirajal toimuvaid finaale, mida kaldal kommenteerivad Kalev Vapper ja regati direktor Margus Hiet, on väga oodatud jälgima kõik huvilised.

RS Fevanoorteklassis on seitsme sõidu järel kindlalt juhtimas Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK), kes on seni võitnud 4 sõitu ja kogunud 9 punkti. Karsten Holter ja Markus Kostabi (PJK) on teisel kohal ning leedulased Simonas Jersovas ja Vejas Strelciunas (Ultra SC) kolmandal kohal võrdselt 18 punktiga. Tüdrukute parimana on Helen Pais ja Helen Ausman (KJK) kuuendal kohal 38 punktiga.

29er klassis valitseb regati edetabelit soomlaste Juho Kotiranta ja Akseli Keskineni paatkond (HSS) 6 sõiduvõiduga ja 6 punktiga. Juuso ja Henri Roihu (TJK) on teisel kohal 11 punktiga ning kolmandat kohta hoiavad lätlased Emils Ukass ja Roberts Janis Vancovics (Riga YC) 20 punktiga. Parimate tüdrukutena hoiavad üldarvestuses viiendat kohta Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK) 34 punktiga.

Regatil osaleb 46 noort purjetajat Leedust, Lätist, Soomest ja Eestist.

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste võistlusformaat:

Eesti MV etapp koosneb merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja kalda lähedal lühirajal purjetatavast vaatemängulisest finaalsõitude seeriast. Finaalsõitude seeria sõidetakse kaldalt jälgitavana ja kommenteerituna. Reedest pühapäevani toimuvad fliidisõidud, kus purjetatakse kuni 9 võidusõitu ühe halvima sõidu mahaarvamisega seeria arvestuses alates viiendast sõidust. Pühapäeval alates kella 14-st alustatakse fliidisõitude parematele otsustavate finaalsõitudega kalda lähedal lühirajal. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Eesti MV punktiarvestus:

Eesti MV sarja kokkuvõttes arvatakse alates neljandast regatist maha halvim regati tulemus. Ühel regatil on fliidisõitude seeria ja finaalsõitude seeria. Fliidisõitude seeria võitja saab Eesti MV arvestusse 100 punkti, teine koht 99 punkti jne. Kui klassis on regatil üle saja osaleja, siis saab fliidisõitude seeria esikoht punkte võistlejate arv ümardatuna suurema kümnendini, teine koht esikoha punktid miinus 1 jne. Finaalsõitude seeria võitja saab Eesti MV arvestusse 10 punkti, teine koht 9 punkti jne. Eesti MV sarjas enim punkte kogunud purjetaja saab Eesti meistriks.

Tänase päeva video: https://vimeo.com/133221782

Fotogalerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1468909843421170.1073741851.1419404891704999&type=3

Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Regati kodulehekülg:http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Juho Kotiranta ja Akseli Keskinen Foto: Ott Kallas
Juho Kotiranta ja Akseli Keskinen
Foto: Ott Kallas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 11.juuli kell 05:45