Saaremaa karikavõistlustel oli taas kena purjetamispäev

Keit Järve (RS:X 8.5 m2 klass).
Foto autor: Riina Ramst

Keit Järve (RS:X 8.5 m2 klass). Foto autor: Riina Ramst

Roomassaares oli täna EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja etapiks ning Eesti meistrivõistlusteks olevate Saaremaa karikavõistluste teine võistluspäev. Mõned eilsed liidrid säilitasid oma paremuse, teistes klassides aga on juhtpositsiooni hoidjad vahetunud.

Täna hommikul lükkas planeeritud starte edasi äikesehoog, millega kaasnesid väga tugev vihm ja tuulevaikus. Pealelõunal aga ilm selgines, hakkas puhuma mõnus tuul ja võistlust oli võimalik kenasti jätkata.

29er klassis hoiavad juhtpositsiooni kõik seni peetud viis sõitu ära võitnud vennad Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi). Teise koha on säilitanud Kristo Õunap ja Kevin Grass (Saaremaa Merispordi Selts), kolmandaks on aga tõusnud Ardi ja Paul Bogdanov (TJK).

Leedukad Simonas Jersovas ja Gabriele Petraityte on kokkuvõttes tõusnud juhtima RS Feva klassis, järgnevad Kaarel Paal ja Emil Marvin Mikk (ESS Kalev Jahtklubi) teisel ning Madis ja Martin Mik (TJK) kolmandal kohal.

Techno 293 U15 klassis juhib jätkuvalt Rasmus Pertelson (Tallinna Purjelauakool) Gregor Schneideri (TPLK) ja Oscar Naabeli (TPLK) ees. U17 klassis on hetkel parim Alfred Kalm (TPLK), teisel kohal Aarto Pihlapuu (TPLK) ning kolmandal Roomet Riho Pung (TPLK).

Keit Järve (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) on kerkinud liidriks RS:X 8.5 m2 purjelaual Rainer Kasekivi (TPLK) ja Betti Vainküla (TPLK/Team Extreme) ees.

Formulal on endiselt juhtimas Martin Ervin (Team Extreme). Teiseks on end surfanud John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ning kolmas on Toomas Mölder (Surfhouse).

RS Feval võistleb 20 ja 29er’il 7 paatkonda. Techno 293 U15 klassis on 3 ja U17 klassis 5 võistlejat. RS:X 8.5 m2 klassis seilab 7 ja Formula klassis 20 surfarit.

Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse Formula klassis pidada 15 ning ülejäänud klassides 8 võistlussõitu.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.
Eesti Purjelaualiidu suurtoetaja on Bacardi.

Avaldatud: 16.august kell 06:26