RS:X naistel sai MM-il täna läbi kvalifikatsioon, võistlust alustas 470 klass


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Täna lõppes Hispaanias Santanderis toimuvatel purjetamise olümpiaklasside maailmameisrivõistlustel kvalifikatsiooniseeria RS:X naiste klassis, mille alusel Ingrid Puusta pääses kuldgruppi. Ühtlasi liitus täna võistlusega olümpiapiletite nimel 470 klass.

Ingrid Puusta (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) sai RS:X naiste klassis täna oma kvalifikatsioonigrupis kirja 10. koha ning valestardi ning paikneb eelsõitude kokkuvõttes 27. kohal, millega saab finaalis jätkata kuldgrupis. Liidrina püsib prantslanna Charline Picon.

RS:X meeste klassis lisandusid Johannes Ahuni (SoloSailing/SRA NYCS) kvalifikatsiooniskoori 41. ja 44. koht ning ta on kokkuvõttes 80. positsioonil. Täna valestardi ja 35. koha saanud Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool) on 85. kohal. Juhib poolakas Piotr Myszka. Kuna kvalifikatsiooniseeria lõpetamiseks peab olema peetud 5 eelsõitu, RS:X meeste klassis on aga sõite olnud seni võimalik läbi viia vaid 4, siis jätkub neil kvalifikatsioon homme.

Naiste 470 klassis alustasid Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) võistlust oma eelsõitude grupi kahe 9. kohaga ning on kokkuvõttes positsioneerunud 18ndaks. Esikohal on prantslannad Maelenn Lemaitre ja Aloise Retornaz.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb Foto autor: Riina Ramst
Marjaliisa Umb ja Elise Umb
Foto autor: Riina Ramst

Laser Standard klassi hõbefliidile täna keeruliste tuuleolude tõttu sõite ei toimunud. Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) on klassi üldkokkuvõttes 55. ja Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) 80. positsioonil. Liidrikohta hoiab klassis hollandlane Nicholas Heiner.

Ka Laser Radiali hõbelaevastik täna ei võistelnud. Anna Pohlak (TJK) on praegu 62. ja Anne-Mari Luik (ROPK) 96. kohal. Esimene on Radialil hiinlanna Dongshuang Zhang.

Klassid on kogu avaseeria kestel ehk nii kvalifikatsiooni- kui finaalsõitudes jagatud kahte või kolme eraldi startivasse võrdse suurusega laevastikku. Kvalifikatsiooni lõpptulemus määrab võistlejate finaalikoha kas kuld-, hõbe- või pronksfliidis. Viimasel võistluspäeval sõidavad avaseeria alusel selgunud iga klassi kümme parimat topeltpunktid andvas medalisõidus.

Santanderis 12.-21. septembrini kestva MM-i tulemuste alusel jagatakse välja 50% 2016. aasta Rio de Janeiro Olümpiamängude purjeregati riigikohtadest.

Klassid võistlevad MM-il järgmistel kuupäevadel:
Laser Radial ja Laser Standard – 12.-18. september
RS:X naised ja RS:X mehed – 13.-19. september
470 naised – 14.-20. september
Finn, 49erFX ja 49er – 15.-21. september

ISAF MM-i kodulehekülg: http://www.santander2014.com/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 14.september kell 07:24