Roomassaares peeti jääpurjetamise Eesti KV neljas etapp

Georg Paomees. Foto autor: Jaak Nirgi
Nädalavahetusel peeti Saaremaal Roomassaares Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, mis olid jääpurjetamise Eesti karikavõistluste sarja neljandaks etapiks.
Algselt kuulutati välja, et võistlused toimuvad Pärnu lahel Reius, kuid paar tundi hiljem tuli vahetada asukoht Roomassaare vastu, kuna tuuleprognoos näitas laupäevaks tuult ainult Roomassaarde. Nii laupäeval kui pühapäeval puhus tuul kiirusega 3-5 m/s. Jääolud olid suurepärased – jää paksus 10-12 cm, pühapäevaks sadas ca 5 mm paksune lumi maha.
DN klassis läks regati kolmikvõit lätlastele – esimeseks tuli Matiss Alvikis, teiseks Gatis Grauduns ja kolmandaks Artis Berzins. Parima eestlasena sai Kevin Grass (SMS) 4. koha.
Matiss Alvikis. Foto autor: Jaak Nirgi
Matiss Alvikis.
Foto autor: Jaak Nirgi
Kevin Grass oli parim DN juunioride arvestuses Joosep Lausi (SMS) ja lätlanna Ruta Eistreike ees.
Ice-Optimistil saavutas võidu Georg Paomees (SMS), järgnemas Daniel Rüütel (SMS) ja Mark Paomees (SMS).
Monotüüp-XV klassi edukaimad olid Ants Haavel ja Sander Puppart (KJK). Teiseks jääpurjetasid Olev Oolup ja Andrus Padu (JK Dago) ning kolmanda tulemuse tegid kokkuvõttes Indrek Aavik ja Erki Riim (SMS).
Monotüüp-XV klass. Foto autor: Jaak Nirgi
Monotüüp-XV klass.
DN klassis oli jääl 15 (sealhulgas 4 juuniorit) ning Ice-Optimist ja Monotüüp-XV klassides kummaski 4 kelku.
Avaldatud: 07.veebruar kell 11:22