Roihud purjetasid 29er EM-l 29-ks

Juuso ja Henri Roihu  foto: Ott Kallas / EJL

Juuso ja Henri Roihu foto: Ott Kallas / EJL

Põhja-Saksamaal Kielis 25-29. juunil toimuvatel noorte kahepaadi 29er Euroopa meistrivõistlustel lõppesid tänafinaalsõidud. Vennad Juuso ja Henri Roihu purjetasid kuldgrupi finaalsõitudes tublile 29. kohale.

Viiepäevase regati esimesel kolmel päeval purjetasid 186 paati neljas kvalifikatsioonigrupis. Laupäeval ja pühapäeval toimusid finaalsõidud, kus purjetajad võistlesid kvalifikatsiooni põhjal tekkinud võrdse suurusega kuld-, hõbe-, pronks- ja smaragdgrupis.

Finaalsõidud toimusid vaiksetes tuultes.

Juuso ja Henri Roihu (TJK) võtsid finaalsõitudesse kaasa kvalifikatsiooni neljanda koha, ja said finaalis vaikse tuule tõttu vaid neljas purjetatud sõidus kohad 34, 42, 26, 28 mis andis kokkuvõttes 29. koha. Henri Roihu kommenteeris kvalifikatsioonisõite: „kvalifikatsioon läks nii nagu lootsime, olime heal 4. positsioonil , kust plaanisime medalit püüda“. Finaalsõidud ei õnnestunud hästi ja Juuso Roihu ütles et „finaalis oli tuult väga raske ennustada ja tuulepöörded olid meie jaoks ebaloogilised“. Treener Maria Veessaar kiitis Eesti parimaid 29er purjetajaid öeldes, et „poisid võitlesid igas sõidus tublisti lõpuni, aga finaalis jäi õnnest ja mõistusest puudu“.

Euroopa meistriks tõusid rootslased Adrian Salamon ja Julius Hallstrom. Hõbeda võtsid sakslased Jasper Steffens ja Tom Lennart Brauckmann. Pronksile purjetasid prantslased Brice Yrieix ja Loic Fischer-Guillov.

Teiste Eesti paatkondade tulemused:
Kristo Õunap – Kevin Grass (SMS) 96. koht
Hardi Anton – Olle Saar (TJK) 116. koht
Marie Pihlas – Maris Seersant (SMS/TJK) 121. koht

29er EM tulemused: http://livecenter.kieler-woche.de/en/results-analytics/

29er on noorte skiff-tüüpi kahepaadiklass. Paadi disainis 1997. aastal austraallane Julian Bethwaite ning seda toodab Suurbritannia ettevõte Ovington Boats. Paat on 4,45 m pikk ning purjesid on kolm – eespuri ja grootpuri on pindalalalt kokku 12,5m2 ning asümmeetrilise spinnakeri suurus on 15m2. Tegemist on kogu maailmas populaarse klassiga, mis on sportlik ja väga kiire, pakkudes põnevaid ja adrenaliinirikkaid purjetamiselamusi. Klass sobib noortele alates 12 eluaastast ning on heaks hüppelauaks neile, kes lisaks purjetamisrõõmule plaanivad kasvada täiskasvanute olümpiapaadiklassi 49er.

Rahvusvahelise 29er Klassiliidu kodulehekülg 

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

 

Avaldatud: 29.juuni kell 08:10