Roihud Portugali Grand Prix’l kõrgel 22. kohal


Eelmisel nädalal toimus Vilamouras Portugal Grand Prix, kus osalesid parimad olümpiapurjetamise kahepaaditiimid kogu maailmast. Eestit esindasid 49er klassis võistlevad Juuso ja Henri Roihu, kes eile õhtul lõppenud võistlusel saavutasid väga kõrge 22. koha.

“See võistlus ja ka väljasõidetud tulemus oli hooajale hea algus. Saime kohe avavõistlusel tugevas seltskonnas selgusele, mis on hästi ja mida peame veel parandama. Me pole varem nii hästi teistele vastu saanud. Muidugi on veel aspekte, milles end parandama peame, aga üldine meeleolu on positiivne,” võttis Henri Roihu kokku positiivsed meeleolud Portugalist.

Vennad Roihud pidasid võistlustel kokku 11 sõitu. Parimaks tulemuseks jäid teises ja kolmandas kvalifikatsioonisõidus välja võideldud 4. ja 5. koht. Finaalsõite jätkati kuldgrupis, kus kuuest toimunud sõidust viiel korral ületati finišijoon teise kümne esimeses pooles ning finaalsõitude kolmandas sõidus tublil kümnendal kohal. Lõpptulemuseks 54 maailma 49er klassi tipp-paatkonna seas väärikas 22. koht.

 

roihu3
Portugal Grand Prix 2019

 

“Neljal päeval puhus tugev meretuul 6-13 m/s. Tavaliselt ei ole me suurte lainete korral paati kiireks saanud, aga seekord see õnnestus ja andis enesekindlust, ” kommenteeris Juuso Roihu head saavutatud tulemust.

roihu2
Portugal Gran Prix 2019

 

Esimeseks tuli Hispaania paatkond koosseisus Diego Botin ja Iago Lopex, teiseks jäi vaid viiepunktise vahega brittide paar James Peters ja Fynn Sterritt. Kolmanda koha võitlesid välja sakslased Justus Schmidt ning Max Boheme, keda lahutas esikahest juba enam kui paarikümne punktine vahe.

Treener Maria Veessaar hindab uhkusega Eesti 49er tiimi tulemusi: “Juuso ja Henri pääsesid kuldgruppi 15ndalt positsioonilt. Erinevates sõitudes suudeti võita nii maailmameistreid kui olümpiavõitjaid. Poisid on heas füüsilises vormis ja tehnika on hea. Kui nad suudavad pea selge hoida, siis on kõik võimalik. Töö jätkub meil juba märtsikuus Palma de Mallorcal, Hispaanias”

 

Avaldatud: 18.veebruar kell 10:27