Roihud jätkavad 49er klassi MM-i hõbegrupis


Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Pedro Martinez / Sailing Energy

49er klassi maailmameistrivõistlustel Austraalias Geelongis said täna läbi kvalifikatsioonisõidud. Kvalifikatsiooni kokkuvõttes 28. kohal olevad Juuso ja Henri Roihu purjetavad homme algavates finaalsõitudes hõbegrupis.

Eile toimunud kolmele kvalifikatsioonisõidule lisandus täna veel kolm kiirusega kuni 9 m/s puhunud kagutuules peetud sõitu, milles Roihude võistkond finišeeris 15., 12. ja 18. tulemusega.

“Täna oli kvalifikatsioonisõitude viimane päev ning alates homsest algavad finaalsõidud kuld-, hõbe- ja pronksgruppides. Praeguse seisuga platseerume 28. real, kahe punkti kaugusel 25. kohast, kus jookseb kuld- ja hõbegrupi piir. Tänane päev oli meie jaoks eilsega võrreldes raskem. Keskendusime liigselt kergelt tuulisema rajapooliku poole sõitmisele, seades ohtu stardiplaani ning ei reageerinud piisavalt kergelt väikestele tuulepöörangutele. Sõitudes oli ka palju head ja eelkõige jäime rahule omavahelise suhtluse ja enesekindlusega otsuste langetamisel, millele sel võistlusel ka rõhku paneme,” võttis roolimees Juuso Roihu päeva kokku.

Juhtima on tõusnud Peter Burling ja Blair Tuke Uus-Meremaalt. Teisel kohal jätkavad Benjamin Bildstein ja David Hussl Austriast ning kolmandaks on kerkinud hispaanlased Diego Botin ja Iago Lopez Marra.

Neljapäevast laupäevani peetakse MM-i finaalsõidud, kus 25 kvalifikatsiooni parimat võistkonda purjetavad kuldgrupis ning ülejäänud võimalikult võrdse suurusega hõbe- ja pronksgruppides. Võistluse lõpetab laupäeval topeltpunktid andev medalisõit kümnele parimale.

Võistluse kodulehekülg ja tulemused
Võistlussõitude otseülekanne 13., 14. ja 15. veebruaril
Fotod ja videod

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Alfons Håkans, Helly Hansen ja Matek.

Avaldatud: 12.veebruar kell 12:08