Rasmus Maalinn ja Andrias Sepp krooniti jääpurjetamise maailmameistriteks 


Eile hilisõhtul lõppesid Poolas 2019 aasta DN klassi juunioride ning Ice-Optimist klassi maailmameistrivõistlused. Eesti koondis võitis kaks kuldset medalit – Rasmus Maalinn on DN klassi ja Andrias Sepp on Ice-Optimist klassi maailmameister.

Võistlus, mis pidi esmaste plaanide kohaselt toimuma Poolas Niegocini järvel ja algama juba teisipäeval, tuli sobimatute olude tõttu kolida enam kui 200 km eemale Siemianowka järvejääle. Nii antigi võistluste avastart 5. veebruari asemel alles 6.nda veebruari keskpäeval.

Avapäeva hommikul oli üks külmakraad, aga päeva peale ilm soojenes ning jää muutus pehmemaks. Tuult oli 5m/s ja päeva lōpuks vaikis sootuks. Avapäeva lõpetas Ice-Optimist klassis nelja peetud sõidu tulemusena liidrikohal Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli õpilane Lisbeth Taggu. Klassis DN, kus peeti esimesel päeval viis sõitu, asus kohe võistluste algusest liidrikohale Rasmus Maalinn.

Teise päeva hommikul oli taas väljas kerge külmakraad,  paistis päike. Tingimused olid võistelmiseks väga soodsad. Ice-Optimistide klassis peeti teisel päeval kolm ja DN klassis kaks sōitu.
DN klassis kindlustas enda võidu Rasmus Maalinn juba peale päeva esimest sōitu. Ice-Optimisti klassis käis tihe rebimine viimase hetkeni. Lõplikud tulemused selgusid alles vahetult enne autasustamist. Kuna kōik medalistid lõpetasid võistluse võrdse punktiskooriga, siis paremusjärjestuse selgitasid omavahelised vōidud. Nii tuli Ice-Optimist klassi maailmameistriks Andrias Sepp. Lisbeth Taggu oli tüdrukute arvestuses esimene ning üldarvestuse teine.


Eestlaste tulemused maailmameistrivõistlustelt:
Klassis Ice-Optimist
Andrias Sepp 1. koht;
Lisbeth Taggu 2. koht;
Georg Paomees 4.koht;
Pert Salundi 5.koht;
Artur Ader 7.koht;
Karel Ratnik 8.koht;
Henri Lember 14. koht;
Romi Safin 18. koht;
Emma Mia Kaar 25. koht;
Jorgen Kuivonen 27. koht;

Klassis DN
Rasmus Maalinn 1. koht;
Daniel Rüütel 5.koht;
Melvin Aasav 6. koht;
Joosep Laus 13. koht;
Anvar Sepp 36.koht;
Karl Ader 37. koht.

Eile algasid samas kohas ka Euroopa meistrivõistlused, mille lõplikke tulemusi on oodata juba täna õhtuks.

Avaldatud: 08.veebruar kell 01:37