Ranno Rumm tuli Formula Kite MM-il masterite arvestuses 8. kohale

Fotol: Ranno Rumm. Foto autor: Formula Kite European Championships
Eelmisel nädalal (14.-19. juulil 2015) toimunud Formula Kite maailmameistrivõistlustel Gizzerias, Itaalias oli kohal 73 kvalifitseerunud  lohelaudurit 24 riigis. Võistluse jooksul anti 20 võistlusstarti 35 kraadises kuumuses. Tuul puhus päeviti erinevalt, jäädes 6-17 knt vahele. Eesti lohelaudur Ranno Rumm (Nelja Energia, Skone, Surfshop) sõitis välja koha kuldlaevastikus ja tuli Masterite arvestuses 8. kohale.  Madis Kallas ( Nelja Energia, Skone, Loovisioon) võitles välja 6. koha hõbelaevastikus.

Võistlus oli väga pingeline ja viimaste sõitudeni ei olnud kindel, kes maailmameistriks tuleb. Peale protestide lahendamist võitis maailmameistri tiitli üldarvestuses Maxime Nocher (POL), teiseks tuli Oliver Bridge (GRB) ja kolmandaks Blazej Ozog (POL). Naiste arvestuses tuli maailmameistriks Elena Kalinina (RUS), teiseks Stephanie Bridge (GRB) ja kolmandaks Anastasia Akopova (RUS).

“Ajastasin oma vormi just MM’iks. Enesetunne on väga hea ja kiiruse üle kurta ei saa. Esimestel päevadel puhus keskmisest tugevam tuul, mis mulle hästi sobib. Kvalifikatsioonis kogutud punktisumma võimaldas mul võistluse teises osas jätkata kuldlaevastikus, mille üle olen väga õnnelik. Samas tunnen, et rajal pidin põrkuma mitmel korral sportliku ebaõnnega ja tegelikult 100% oma võimeid rakendada ei saanud. Vaatamata sellele on hea tunne kuuluda maailma top 30 hulka,” kommenteeris Ranno Rumm.

Avaldatud: 20.juuli kell 12:51