Rannakülast purjesportlaseks


Aprillis toimusid Euroopa meistrivõistlused Ilca paadiklassis, oma muljed võistlusest on kirja pannud Elisa Tamm.

14. aprillist 21. aprillini osales Elisa Tamm peale kaht ettevalmistuslaagrit Prantsusmaal  Atlandi ookeani Biscaia lahe ääres Hourtini järvel ILCA 6 paadiklassi U21 Euroopa meistrivõistlustel. Neist võttis osa ligi 200 sportlast 36 riigist. Samal ajal toimusid ka ILCA 7  U21 vanuste Euroopa meistrivõistlused. ILCA 7 on meeste ja veidi väiksema purjega ILCA 6  on naiste olümpiapaat. 

Võistluste esimesel kahel päeval toimus paatide võistlusvastavuse kontroll ja  proovisõit. Järgmisel kuuel päeval toimusid võistlussõidud. Iga päev kaks, mille võitja sai ühe  punkti, teine koht kaks punkti jne. Euroopa meistriks krooniti võistleja, kes kogus kõikidest  sõitudest kokku kõige vähem punkte. Seekordne võitja naistearvestuses oli Shai Kakon Iisraelist. 

Esimestel päevadel olid ilmaolud head – oli soe, päikseline ja kerge tuul. Viimastel  päevadel oli aga vihmasadu ja tugevam tuul, mis viisid temperatuuri alla, ilm oli külmem kui  Viimsis, ja purjetades tuli kanda kõiki sooje riideid, mis olid kaasa võetud. 

Paadi, varustuse ja sportlase transporti toetasid Viimsi vald ja Eesti Kultuurkapital. 

Avaldatud: 09.mai kell 07:13