Rammo võitis täna Palmal kuldgrupi avasõidu


Karl-Martin Rammo, foto: USSailing

Täna algas Hispaanias Palma de Mallorca’l toimuval EUROSAF Meistrite karikasarja avaetapil Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatil finaalsõitude seeria, kus eestlastest jätkavad kuldlaevastikus Karl-Martin Rammo, Ingrid Puusta ning Marjaliisa ja Elise Umb. Finn klassile, kus võistlevad Väinsalu ja Karpak, jätkub erinevalt teistest avaseeria ühe laevastikuna seilates.

Täna head sõitu teinud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) asub Laser Standard klassis peale kuldgrupi sõiduvõitu ja 25. kohta praegu 7. positsioonil. Karl-Martini kommentaar: “Täna oli kuskil 8-10m/s keerutav maatuul, mis iroonilisel kombel oli selgelt kõige stabiilsem tuul, mida me sel regatil tundnud oleme. Esimeses sõidus tutvustasin kõigile oma tugeva tuule kiirust ja kui sinna lisada õiged positsioonivalikud, siis oligi finišijoone ületamine esimesena tehtud. Teise sõitu läksin täpselt sama taktikaga, mis esimeses, kuid esiteks ei play’inud asja safe ja üritasin jälle suurepärast tulemust võtma minna mille tulemusena lõpetasin liiga ühe rajapoole peal, mis juhtus ka olema 10 kraadise vastupöörde pool. Sealt tagasi oli pikk tee, kuid teise ringi lõpuks olin end juba 15ndaks rabelenud. Siis aga jäin ülemise märgi võtmise situatsioonis suure pundi vahele karpi ja kaotasin suurtesti ebaõnne tõttu u. 7 kohta ja seal hulgas oma hea fiilingu. Läksin närvi ja andsin allatuulega veel paar kohta ära ja finišis olingi 25. Kokku jätkan 7ndana, katki pole midagi ja tegelikult järjekordne hea päev, sõiduvõidud võtan alati suurima heameelega vastu.”
Samas klassis võistlev Kaarel Kruusmägi (SMS) on praegu 106. kohal (tänased sõidutulemused 43, 44), 154. asetust omab Martin Aruja (ROPK) (38. ja 44. koht). Juhib sakslane Philip Buhl.

Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas naiste RS:X klassis sõidud kahe 22. tulemusega ning paikneb kokkuvõttes 21. real. Esikoha on hõivanud hiinlanna Manjia Zheng.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Maru), kes täna finišeerisid naiste 470 klassis 25. ja 30. tulemusega, paiknevad kokkuvõttes 27. kohal. Esimesteks on endiselt Jo Aleh ja Polly Powrie Uus-Meremaalt.

Finn klassis on täna 18. ja 33. koha saanud Deniss Karpak (KST) hoidmas 31. kohta ning Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) on 38. positsioonil, päeva resultaatideks 48. ja 66. koht. Liidriks on Josh Junior Uus-Meremaalt.

Laser Radial klassis olid Anna Pohlaku (TJK) päeva saagiks 11. ja 7. koht ning kokku on ta 64. positsioonil. Juhib Suurbritannia purjetaja Alison Young.

Meeste RS:X klassis võistlev Marcus Pertelson (TPLK) sai täna 35. ja 36. koha ning paikneb 80. real. Liider on prantslane Julien Bontemps.

Trofeo S.A.R. Princesa Sofia kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peetakse 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgneb 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimuv Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peetakse 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 01.aprill kell 07:42